موزه کودکان باریلت آرژانتین

Barrilete Museo
موزه کودکان باریلت آرژانتین

 باریلت یک موزه خاص مشارکتی کودکان در کشور آرژانتین است.

این موزه، بر اساس نیاز کودکان برای داشتن فضایی پدید آمده که در آن بتوانند از حمایتی حقیقی و معنی دار برای درک جنبه های مختلف دنیای اطراف خود بهره مند شوند.

محیط خاص این موزه (در زیر زمین لاویخا اوسینا)، به این مکان حس و حالی جادویی بخشیده است. محیط تو د رو تو و پیچ در پیچ آن، موزه را به محلی پرجاذبه برای کودکان تبدیل کرده است و به آن ها امکان می دهد برای خود اردوهای پویا و گوناگونی تدارک ببینند. 

 تمرکز اصلی موزه بر این است که کودکان از طریق بازیچه ها و ابزارهای ساده، بتوانند پدیده های فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بصری را تجربه کنند. این هدف با برپایی اردوهایی با بیشتر از ۵۰ تجربه جالب آموزشی انجام می شود.

 یک ویژگی مهم موزه باریلت، فراهم کردن امکان جست و جو برای ترکیب تجربه های پیشنهادی به کودکان است. این فعالیت ها از راه بازی ها و کارگاه ها انجام می شود.

تمام این برنامه های پیشنهادی به گونه ای طراحی شده اند که هم کودکان و هم بزرگسالان با حس عمیقی از لذت و سرگرمی، بتوانند در آن ها مشارکت کنند. 

تجهیزات

موزه باریلت در اسکله رود سوکیا، در زیرزمین لاویخا اوسینا ساخته شده است. در مساحتی به وسعت ۲ هزار مترمربع، این تحهیزات قرار دارند:

  • شش کارگاه صنایع دستی ثابت (کارگاه های سنگ، حلقه، پلاستیک، نقاشی، بازیافت کاغذ، پارچه بافی و نجاری)
  • دو کارگاه فصلی (آشپزی و کارگاه کریسمس) و۳۰ ابزار  بازی مکانیکی.
  • چهار سالن برای جشن های تولد

 

 

اطلاعات نویسنده

نویسنده / مترجم: editor9

دیدگاه ها