راهنما

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کتابخانه های این نهاد از گونه کتابخانه‌ های عمومی است. پیشینه نهاد کتابخانه ها به سال ۱۳۵۰ باز می گردد که وزارت فرهنگ وهنر وقت این نهاد را بنیاد گذاشت. شمار کتابخانه های این نهاد تا سال ۱۳۸۳ به ۱۵۸۴ کتابخانه رسیده است. در چارچوب تعریف کتابخانه های عمومی،‌ بخشی از کتابخانه های این نهاد باید به کودکان و نوجوانان تا سن ١٦ سالگی اختصاص یابد و کتابداران این بخش موظف اند با توجه به خلاقیت ذهنی کودکان و نوجوانان امکاناتی را برای برخورداری از سرگرمی ها و بازی های سالم و خلاق برای آن ها فراهم کنند و کتابخانه را به مکانی جذاب برای ترویج عادت مطالعه در میان کودکان تبدیل کنند.
کتابک کتابخانه های نهاد را به دو گونه معرفی می کند. ابتدا فهرست کامل این کتابخانه ها همراه با آدرس و شماره تلفن در صفحه ای جداگانه در پایین لینک شده است تا علاقمندان بتوانند هر چه سریعتر به اطلاعات اولیه دست یابند.
دوم ،‌کتابک به تدریج به معرفی برخی از این کتابخانه ها که بخش فعال کودک و نوجوان دارند، می پردازند. بدیهی است که معرفی این کتابخانه ها تدریجی خواهد بود و بستگی به توان محدود کتابک و همکاری کتابداران این کتابخانه ها خواهد داشت.
(‌فهرست کتابخانه ها) "نهاد کتابخانه های عمومی کشور"

معرفی بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی سهند
معرفی بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی سهند

 

نشانی: 
تبریز، شهر جدید سهند، کتابخانه ی عمومی شهر سهند
تلفن: 
۰۴۱۲۳۴۴۲۱۱۷
کتابخانه عمومی امام علی
کتابخانه عمومی امام علی

 

نشانی: 
کرمانشاه، شهرک معلم، روبروی مجتمع میلاد
تلفن: 
۴۲۶۵۵۴۴-۰۸۳۱
کتابخانه عمومی حدیث
کتابخانه عمومی حدیث

 

نشانی: 
تهران. خیابان قلعه مرغی. خیابان امامی محرم
تلفن: 
۵۵۶۸۲۰۰۱
کتابخانه عمومی علامه طباطبایی
کتابخانه عمومی علامه طباطبایی

 

نشانی: 
کرمانشاه، بلوار طاق بستان،پشت فروشگاه رفاه
تلفن: 
۴۲۹۳۹۲۰-۰۸۳۱
کتابخانه غدیر کیلان
کتابخانه غدیر کیلان

 کتابخانه غدیر واقع در شهر کیلان در ۳۵ کیلومتری دماوند قرار دارد. این کتابخانه در سال ۱۳۷۷ در فضایی حدود ۶۰۰ متر مربع افتتاح شد و دارای  مخزن کتاب، ۱ اتاق برای مطاله خانم ها و ۱ سالن برای مطاله آقایان و ۲ کلاس  است.

کتابخانه غدیر کیلان

این کتابخانه در حال حاضر حدود ۱۳ هزار جلد کتاب دارد که ۱۹۲۹ نسخه از این مجموعه ویژه ی کودکان و نوجوانان است. قفسه کتاب های کودکان و نوجوانان به صورت باز اداره می شود و کودکان به اختیار خود پس از جست وجو در میان مجموعه، کتاب مورد علاقه خود را می توانند انتخاب کنند. کتابخانه غدیر ۶۰۰ عضو دارد که ۲۳۱ نفر از اعضا فعال آن کودکان و نوجوانان بین گروه سنی ۵ تا ۱۶ سال هستند.

نشانی: 
دماوند - گیلاوند، محله کیلان، میدان کیلان.
تلفن: 
۵۳۲۲۱۱۱ - ۰۲۲۱
كتابخانه مرکزی پارك شهر(بخش كودک)
كتابخانه مرکزی پارك شهر

 

نشانی: 
تهران: خیابان وحدت اسلامی. خیابان بهشت. روبروی دیوان عدالت اداری.. کتابخانه مرکز پارک شهر
تلفن: 
۵۵۱۵۲۳۱۲ داخلی ۱۱۶
hodak.png