فهرست کتاب های ماه - آبان ۹۱

کتاب کودک و نوجوان: جونی بی جونز دزد نیست

جونی بی جونز دزد نیست

اسم او جونی بی جونز است. "بی" اول اسم "بئاتریس" است ولی او از بئاتریس خوشش نمی آید و فقط از بی خوشش می آید. او کودکستانی و دختری بسیار شیطان است و همیشه ماجرا می آفریند. زمانی می خواهد با عکس بدریخت خودش، لولوی زیرتخت را بترساند، یا نشان دهد که چگونه موهایش را کوتاه می کند یا این که می خواهد ثابت کند دزد نیست.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: دوست ندارم دندان لقم بیفتد

دوست ندارم دندان لقم بیفتد

برای اولین بار دندان لولا، خواهر کوچولوی بامزه چارلی لق شده است. لولا دوست ندارد دندان لقش بیفتد. سایر بچه ها گاهی از خاطرات دندان لق خود می گویند ولی لولا همچنان معتقد است که دوست ندارد دندان لقش بیفتد، چون فکر می کند بی دندان می شود. چارلی برای او توضیح می دهد که پس از افتادن دندان در جای آن دندان جدیدی درمی آید ولی او حاضر نیست بپذیرد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: چگونه می‌توان بال شکسته‌ای را درمان کرد؟

چگونه می‌توان بال شکسته‌ای را درمان کرد؟

هیچکس افتادن پرنده را ندید و هیچکس حتی نیم نگاهی هم به او نینداخت. امّا نه! افتادن پرنده از چشم پسر بچه پنهان نماند. او پرنده‌ای را دید که بالش شکسته است.پرنده را برداشت و به اتفاق مادرش به خانه برد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: دیدمت ها!

دیدمت ها!

مادر برای مادربزرگ شیرینی پخته است و از پسرکش می خواهد آن را صحیح و سالم به دست مادربزرگ برساند. اما در بین راه پسر کوچولو و دوستانش سنجاب، پرستو و موش به شیرینی ها ناخنک می زنند و سرانجام روباه همه ی شیرینی ها را می خورد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: اردوی آخر هفته

اردوی آخر هفته

تیم پسری است که از جنبه های مختلف به هیچ کودکی شبیه نیست، زمانی که پدر او را وادار می کند که آخر هفته به اردو برود بسیار ناراحت و نگران می شود. او نه تنها از اردو خوشش نمی آید بلکه از هر گونه تحرک و بازی هم بدش می آید، او هیچ گونه بازی و ورزشی رادوست ندارد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: مواظب الماس هایتان باشید

مواظب الماس هایتان باشید

راستی چرا باید مواظب الماس ها بود؟ داستان زیر را بخوانید تا به راز آن پی ببرید. در موزه توپکاپی در استانبول الماسی در یک محفظه با شیشه های ضد گلوله محافظت می شود که یکی از گران بها ترین جواهرات دنیا در آن قرار دارد و ده ها نگهبان مراقب این الماس درخشان هستند.

ادامهٔ نوشته ...
آنچه دختران باهوش باید بدانند

آنچه دختران باهوش باید بدانند

این مجموعه شامل ۵ عنوان مدیریت پول: روش های به دست آوردن، پس انداز و خرج کردن پول"، "تصمیم گیری سریع: چگونه از پس مشکلات برآییم"، "حفظ دوستی"، "شروع مدرسه ی راهنمایی: آنچه لازم است درباره ی معلم ها، تکالیف مدرسه و دوستان بدانید" و "رفتار مناسب" است.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: سلام کسی آن جا نیست؟

سلام کسی آن جا نیست؟

در روزی که "جو" منتظر به دنیا امدن برادر کوچکش است و پدر به علت بردن مادر به بیمارستان او را در خانه تنها گذاشته "میکا" پسر کوچکی از سیاره ای ناشناخته از سفینه ی فضایی اش به طرف زمین و روی یک درخت سیب در باغ خانه ی آن ها پرتاب می شود.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: خرگوش کوچولوی هنرمند

خرگوش کوچولوی هنرمند

خرگوش کوچولو به همراه مادرش به نمایشگاه نقاشی می روند. او از تماشای نقاشی ها لذت می برد و شکل های زیادی می بیند که برخی از آن ها کمی عجیب به نظر می آمدند. آخر چگونه می شود خورشید آبی باشد؟!

ادامهٔ نوشته ...