فهرست کتاب های ماه - آبان ۹۲

کتاب کودک و نوجوان: فهرست کتاب های ماه - آبان ٩۲

بطری اسرارآمیز

در یک روز پاییزی سال ۱۳۵۷ پدری پسرش را برای تحصیل به دیار خیلی دور فرستاد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: بپا، کجا؟

بپا، کجا؟

موش خاکستری از میان علف ها، صخره ها و شاخه های درختان جنگل می گذرد و سرانجام به خانه می رسد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: چه جاندارانی در اتاق خواب شما زندگی می کنند؟

چه جاندارانی در اتاق خواب شما زندگی می کنند؟

این کتاب یکی از کتاب های مجموعه زندگی پنهان است که مخاطب را با جاندارانی بسیار ریز آشنا می کند که درون بدن مان، روی پوست مان، در اتاق خواب، آشپزخانه، باغچه خانه و کلاس درس زندگی می کنند و دیده نمی شوند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: شرق خورشید، غرب ماه

شرق خورشید، غرب ماه

لس نهمین فرزند خانواده است. مادرش که از تولد دختر دیگری در خانواده دلخور است، از انتخاب نام برای آخرین فرزندش خودداری می کند و همه او را پیکا یا دختر می نامند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: سکه هایی به نام محمد (ص)

سکه هایی به نام محمد (ص)

آسان ترین راه حل ها وقتی که کسی می خواهد شما را به کاری ناخواسته مجبور کند چیست؟ یک راه حل تسلیم شدن است یعنی هر کاری که از شما خواسته شود، انجام دهید.

ادامهٔ نوشته ...
چه و چه و چه، یک بچه!

چه و چه و چه، یک بچه!

همیشه و همواره در آمیختن ادبیات با ریاضی یا با زبان شناخت‌پذیر برای کودکان دشوار بوده است. شمارورزی زبان نمادین ویژه خود را دارد که کار آن اندازه‌گیری چندی‌ها یا کمیت‌ها است. ادبیات اما زبان عاطفی و گاهی نمادینی است که سروکارش با کمیت‌ها نیست و از درون انسان و آرزوها و تخیلش سخن می‌گوید.

نویسنده‌ی کتاب «چه و چه و چه یک بچه» که تجربه کار آموزش شمارورزی با ادبیات را در بخش آموزش خلاق کودک محور با بسته‌های لولوپی (لولوپی+۰ و لولوپى +۱)  پیش می‌برد اکنون با تکیه بر آن تجربه، روایتی آهنگین از شناخت شمارورزی پایه برای کودکان خردسال از دو سالگی تا چهار پنج سالگی فراهم کرده است.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: اسم من مینا است

اسم من مینا است

در یک شب مهتابی دفترچه ای خالی روی میز قرار گرفته و دخترکی نه ساله با موهای مشکی خیال دارد خاطرات خود را در آن بنویسد. او دفترچه اش را باز می کند و نخستین جمله اش را می نویسد: "اسم من مینا است و من عاشق شبم."

ادامهٔ نوشته ...