فهرست کتاب های ماه - آذر ۹۲

کتاب کودک و نوجوان:  چطوری برگردم خانه؟

چطوری برگردم خانه؟

پسرک در انبار خانه اش هواپیمای عجیب و خارق العاده ای پیدا می کند و تصمیم می گیرد با آن به فضا برود.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: چطوری ستاره بگیرم؟

چطوری ستاره بگیرم؟

پسرک ستاره ها را خیلی دوست دارد و در آرزوی داشتن ستاره ای برای خودش است.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: تاریخ با غرغرهای اضافه

تاریخ با غرغرهای اضافه

مجموعه "تاریخ با غرغرهای اضافه" در سه جلد با زبانی ساده، روان، طنز آمیز و جوان پسند، دوره هایی از تاریخ باستانی ایران را به شکل روایتی جذاب، بازخوانی می کند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان:

داستان های پنج دقیقه ای

در این کتاب ۲۲ داستان از نویسندگان معروف این عصر و ادبیات عامیانه و کهن سرزمین های مختلف گردآوری شده است. داستان هایی جالب از خرسی بزرگ که عاشق بغل کردن است تا کرم کوچکی که آرزوی درخشیدن دارد. هر قصه از این کتاب می تواند فقط در پنج دقیقه خواننده را سرگرم کند و به وجد آورد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: بزرگترین گل دنیا

بزرگترین گل دنیا

پسرک برای بازی به دشت رفته است. بالای تپه ای گل بزرگ  پژمرده ای را می بیند که ساقه اش روی زمین خم شده است. او تصمیم می گیرد گل را نجات دهد! امّا چگونه؟ آن بالا حتی یک قطره آب هم نیست!

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: آب آرام و دوستانش

آب آرام و دوستانش

آب آرام پاندای بزرگی‌ است که با راهنمایی چترش به خانه سه خواهر و برادر به نام مایکل، ادی و کارل وارد می شود. آن ها با هم دوست می شوند و هر روز یکی از بچه ها به سراغ پاندا می رود و هر کدام هدیه ای از او دریافت می کنند.هدیه پاندا به دوستان جدیدش قصه است. او با کمک قصه گویی به آنان یاد می دهد که می شود برای حل مشکلات راه حل هایی به گونه ای دیگر جستجو کرد. پاندا در هر قصه گره ای را برای بچه ها باز می کند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: مقررات

مقررات

دیوید برادر کوچک کاترین، مبتلا به اوتیسم است. کاترین برای اینکه دیودی دچار دردسر نشود مقرراتی را برایش وضع می کند: چگونه باید غذایش را بخورد، چگونه با دیگران رفتار کند یا جای اسباب بازی در آکواریوم نیست و....

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: بن بست نورولت

بن بست نورولت

در شهر تاریخی نورولت در پنسیلوانیا در سال ۱۹۶۲ مادر جک گانتوس دوازده ساله را به خاطر خلافی که انجام می‌دهد محکوم می‌کند تمام تابستان را در حبس خانگی سپری کند بنابراین زمانی که دوشیزه ولکر، همسایه مسن‌شان از او می‌خواهد که برای کمک نزد او برود می‌پذیرد زیرا فرصتی است برای فرار از حبس.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: آهنگ تار کولی

آهنگ تار کولی

آهنگ تار کولی داستان آوارگی کولی ها بر روی زمین از هزاره های دور تاکنون است. مردمی که تاریخ هند و ایران آن‌ها را دوره گردان آهنگ پرداز و آوازه خوان نامیده اند. آهنگ تار کولی با زبان نمادین چهار عنصر بنیادین هستی را که آب، آتش،‌ خاک و هوا هستند در پیکر چهار فرزند بابا کولی که شخصیت اصلی داستان است، نهاده است.

ادامهٔ نوشته ...