فهرست کتاب های ماه - اردیبهشت ۹۲

کتاب کودک و نوجوان: توی خون برندا یک اژدها زندگی می کنه

توی خون برندا یک اژدها زندگی می کنه

برندا دخترکی سه ساله است. در کشور هلند با پدرخوانده و  مادر خوانده و  خواهر خوانده هایش زندگی می کند. او یک دختر بچه ی عادی است و مانند همه ی کودکان دیگر دوست دارد نقاشی بکشد، بازی کند و بالا و پایین بپرد. تنها یک تفاوت با دیگر کودکان دارد: در خون او یک اژدها زندگی می کند. اسم  این اژدها اچ آی وی است.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: برای من یک ستاره بکش

برای من یک ستاره بکش

کودک از نقاش می خواهد یک ستاره بکشد، پس از کشیدن آن، ستاره از او می خواهد یک خورشید بکشد. خورشید به درخت و درخت به انسان - یک زن و مرد - و آن ها هم به خانه و خانه هم به سگی وفادار نیاز دارد و داستان ادامه پیدا می کند و دوباره به ستاره می رسد.

ادامهٔ نوشته ...

خاله سوسکه کجا میری؟

خاله سوسکه کجا میری؟ نویسنده سرور پویا. تصویرگر مهکامه شعبانی . ویراستار انسیه موسویان . تهران فرشتگان، ١٣٩٠ . ۲۴ صفحه. گروه سنی  ٨-۶  سال.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: پرنده سخنگو

پرنده سخنگو

مردی است شکمباره و نادان که تمام هیکلش شکم است به گونه ای که سرش به چشم نمی آید. روزی پرنده ی کوچکی را شکار می کند تا کباب کند. پرنده می گوید اگر مرا آزاد کنی به تو سه پند می دهم تا غذای مغزت شود.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: قاضی خائن گزیده سیرالملکوک خواجه‌نظام الملک توسی

قاضی خائن گزیده سیرالملکوک خواجه‌نظام الملک توسی

‏آشنایی با متون کهن نام مجموعه ای است که عنوان "قاضی خائن" شماره دوم این مجموعه است. این داستان حکایت مردی است که در هنگام سفر تمام دارایی خود را نزد قاضی شهر به امانت می گذارد. ولی در بازگشت قاضی منکر همه چیز می شود.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: قصه ی متیو بازینگتون

قصه ی متیو بازینگتون

به قصه متیو بازینگتون خوش آمدید! این قصه همه اش راجع به متیو بازینگتون است. فکرمی کنید متیو بازینگتون چه کسی است؟ نخیر! او نه ستاره پاپ، نه فوتبالیست شهر و نه مأمور مخفی است، او یک بچه ی ده ساله معمولی با موهای خرمایی و سه دانه کک ومک روی لپ چپ است که آرزو دارد روزی به یک مگس تبدیل شود، ولی هرچه زور میزند نمی تواند خود را به شکل مگس درآورد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: حالا نشانت می دهم، کانگوروی آبی

حالا نشانت می دهم، کانگوروی آبی

لی لی دختر کوچولویی که کانگوروی آبی اش را خیلی دوست دارد. او گاهی دوست دارد جلب توجه کند و جلوی دیگران به ویژه دوست عزیزش کانگوروی آبی دست به هنرنمایی و شیرین کاری می زند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: یک شهر و دو برادر

یک شهر و دو برادر

روزگاری که حضرت سلیمان بر شهر بیت المقدس فرمانروایی می کرد، پرستشگاهی عظیم بنا کرد تا در آن مکان به حل مشکلات مردم و داوری بین آنان بپردازد. روزی دو برادر برای دادخواهی نزد او می آیند، آنان بر سر زمینی که از پدر به آنان به ارث رسیده بود، با هم دعوا داشتند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: قرقره ها

قرقره ها

قرقره ها یکی از پنج کتاب مجموعه ماشین های ساده ی بسیار مفید است. پیچ ها، سطوح شیب دار و گوه ها، چرخ ها، اهرم ها عنوان های دیگر این مجموعه است. این کتاب ها اطلاعاتی درباره ی ساختمان اهرم ها، پیچ ها سطوح شیب دار و گوه ها، چرخ ها و قرقره ها (پولی ها)، انواع آن ها و چگونگی کاربردشان به مخاطب می دهد. در این کتاب ها مفاهیم با مثال های آشنا بیان شده است.

ادامهٔ نوشته ...