فهرست کتاب های ماه - بهمن ۹۱

کتاب کودک و نوجوان: صبح روز عید

صبح روز عید

ایام ماه رمضان بود. چهره مرو با ورود او تغییر کرده و روزه خیلی چیزها در میان مردم شکسته بود. روزه سکوت، روزه چشم های بسته، و روزه حرف های نشنیده. خیلی ها زبان حرف زدن پیدا کردند و خیلی ها به دیدن چیزهایی چشم باز کردند که تا پیش از آن نمی دیدند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: نمایش ماه

نمایش ماه

هنگام نزدیک شدن غروب، نمایشی آغاز می شود که ماه در مرکز صحنه آن است. دستیار او پسر جوانی است. پسرک پیش از این که ماه در آید سر صحنه می آید و تدارکات لازم را فراهم می کند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: داستان های بامزه -۱

داستان های بامزه -۱

داستان های بامزه ۱.  به انتخاب آندرو ماتیوز. مترجم: محبوبه نجف خانی. تهران: آفرینگان، ۱۳۹۱. ۱۶۰ صفحه. ۳۸۰۰ تومان. برای ۸ سال به بالا

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: رویای پروانه ای

رویای پروانه ای

نیوتن، پسر نوجوانی که تازه به شهر اینجل فالز آمده، در اولین روز گرم و آفتابی شاهد آمدن هزاران هزار پروانه رنگین کمان زمردی به این شهر است. او  و همکلاسی اش ونسا پروانه ها را تعقیب می کنند تا بفهمند چرا پروانه ها هر سال به انجل فالز می آیند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: داستان آقای سومر

داستان آقای سومر

پسرک در اولین سالی که به مدرسه می رفت در راه مدرسه با آقای سومر آشنا شد. در آن زمان او می توانست از درخت بالا برود و حتی برای چند لحظه ی کوتاه پرواز کند. بعدها دوچرخه سواری یاد گرفت تا برای رفتن به خانه ی معلم پیانویش که دوشیزه ای بدخلق و ترسناک بود مجبور به پیاده رفتن نشود.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: ماجرای آقا خرسه

ماجرای آقا خرسه

آقا خرسه از اینکه یک سال است که در باغ وحش کار می کند و سرپناهی برای خود ندارد و ناچار است در خانه دیگران  به سر ببرد ناراحت است. او نزد رئیس باغ شکایت می کند او از این که مدت ها او درآنجا جان می کند وکسی قدر او را نمی داند دلخوراست.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: دو روز مانده به پایان جهان

دو روز مانده به پایان جهان

اگر دو روز به پایان جهان باقی مانده باشد چه می کنید؟ چگونه زندگی را تجربه می کنید؟ "دو روز مانده به پایان جهان" تلاشی در چشیدن طعم "زندگی" است. طعمی که آن را در راه رفتن، دویدن، سفر کردن و پریدن می توان چشید.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کارزار کره و یک قصه دیگر

کتاب کارزار کره و یک قصه دیگر

آخرین روز تابستان است. پدربزرگ دست نوه اش را می گیرد و کناردیوار درازی که دوملت را  از هم جدا کرده، می برد  و داستان اختلاف قدیمی بین دو ملت یوک ها و زوک ها را برای او تعریف می کند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: رنگ های آفتاب پرست

رنگ های آفتاب پرست

آفتاب پرست به هر کجا می رود به همان رنگ در می آید. او دیگر از این وضع خسته شده، چون هیچ کس نمی تواند او را ببیند. امّا دیگر جانوران جنگل دوست دارند که مانند آفتاب پرست رنگارنگ باشند.

ادامهٔ نوشته ...
۱۰۰ دانشمند ایران و اسلام

۱۰۰ دانشمند ایران و اسلام

کتاب «١٠٠ دانشمند ایران و اسلام» یک مرجع زندگینامه است. در این کتاب دستاوردهای علمی ١٠٠ دانشمند بزرگ دوره‌ی اسلامی معرفی شده است. دانشمندان معرفی شده در این کتابی یا ایرانی هستند یا در فرهنگ ایرانی پرورش یافته‌اند.

ادامهٔ نوشته ...