فهرست کتاب های ماه - تیر ۹۲

کتاب کودک و نوجوان: ای کاش به جای یه نفر ده نفر بودم

ای کاش به جای یه نفر ده نفر بودم

لئو پسر بچه ای فعال و پر کار است. او با آن که همیشه مشغول کار است، کارهای انجام نشده زیادی دارد و وقت کم می آورد. روزی کارهایش را بر روی کاغذ می نویسد، فهرستی طولانی به دست آمد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: جادوی رنگین کمان

جادوی رنگین کمان

ریچل به همراه مادر و پدرش برای گذراندن تعطیلات به جزیره جادوی باران می روند. او در کشتی با دختری هم سن خود بنام کریستی آشنا می شود. آنان در گشت و گذار درجزیره با دیگ طلایی پایان رنگین کمان که وارونه به زمین افتاده برخورد می کنند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: دنیای نو در ابعاد نانو: فناوری نانو

دنیای نو در ابعاد نانو: فناوری نانو

این کتاب در هفت فصل  اطلاعاتی درباره‌ی نانومتر، فناوری نانو و علم نانو به مخاطب می دهد. هم چنین در کتاب به تاریخچه‌ی این فناوری و تفاوت آن با فناوری‌های دیگر، تغییر خواص مواد در ابعاد نانو و طبقه بندی نانو مواد، روش‌های تولید نانو ذرات، ابزارهای مشاهده نانو ذرات، کاربردهای فناوری نانو، کربن و گونه‌های آن، نانو و محیط زیست و در پایان به مشکلاتی که ممکن است این علم در آینده ایجاد کند، اشاره می‌کند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: من پنگوئن هستم

من پنگوئن هستم

این کتاب اطلاعاتی درباره‌ی پنگوئن‌ها، تغذیه، شیوه‌ی تولید مثل و محل زیست آن‌ها به مخاطب می دهد. ارائه اطلاعات مستقیم ولی خلاقانه و جذاب است. کتاب با زبانی ساده و روان، مناسب  متن، با زندگی اجتماعی پنگوئن از زبان خودش آغاز می شود و  سپس خواننده را به تماشای ویژگی های بدن پنگوئن  می‌برد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: مهربون ترین گرگ دنیا

مهربون ترین گرگ دنیا

گرگی از خوردن غذاهای همیشگی خسته شده و خیال دارد سراغ انسان‌ها برود. او با دختر چاق و تپلی روبرو می شود و هوس می کند او را بخورد. دختر با ترفند او را به مزرعه مادربزرگ می برد و او را تشویق می کند سبزیجات بخورد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: هیس! لالا کرده نی نی جون

هیس! لالا کرده نی نی جون

مادر کودکش را می خواباند و برای این که خواب شیرین او به هم نخورد از حیوانات می خواهد که آرام باشند تا کودکش بیدارنشود. ولی غافل از اینکه زمانی که مادر خسته شده و به خواب می رود کودک بازیگوش او ازخواب بیدارشده ومشغول بازی می شود.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: اژدهایی به نام طوفان بزرگ

اژدهایی به نام طوفان بزرگ

هان پسر بچه فقیر و یتیمی که در شهر و روی تپه‌ای بین دو رشته کوه زندگی می کند. او نظافت دروازه شهر و راه‌های ورودی آن را انجام می‌دهد. هان با همه خوش رفتار است و همین سبب نجات شهر و مدرمانش می شود.

ادامهٔ نوشته ...