فهرست کتاب های ماه - خرداد ۹۱

کتاب کودک و نوجوان: ناشناس: هویت مخفی

ناشناس: هویت مخفی

نولان برد پسری ریزه – میزه، باهوش و نابغه در ریاضی ولی دست و پا چلفتی است به طوری که نمی تواند بند کفشش را ببندد. در مقابل او یک همکلاسی دارد که قلدر و زورگوست و تا می تواند تقلب و دزدی می کند، بی نوبت توی صف می ایستد و بچه های کوچک را می ترساند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: صبحانه خیال

صبحانه خیال

مجموعه سه داستان پیوسته به نام های تولد، عروسی و مرگ است. در داستان تولد خیال، راوی را نیمه شب بیدار می کند تا بر بالین کیف که در حال زایمان است ببرد و سرانجام کیف سه قلو می زاید.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: مداد و نقاشی هایش

مداد و نقاشی هایش

مداد از تنهایی حوصله اش سر می رود و مشغول کشیدن نقاشی می شود. او ابتدا هر چه می کشد سفید و سیاه است ولی بانجو، پسر بچه نقاشی او و سگ و گربه اش به نام های میلدرد و بروس به او اعتراض می کنند، چون رنگ واقعی خودشان نیستند. او به ناچار یک قلم مو می کشد و همه اشکال رنگ خودش را می گیرد. زمانی که بر تعداد نقاشی ها افزوده می شود دردسر مداد هم شروع می شود.

ادامهٔ نوشته ...

الماس پنهان

الماس پنهان. نویسنده: جولیا گلدینگ. مترجم: اکرم کرمی. تهران: قدیانی،۱۳۹۰. ۳۵۰ ص. برای ۱۳ سال به بالا

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: پرنده های دزد

پرنده های دزد

"چند تا پرنده بودند که موزهای تازه را می دزدیدند. آن ها توی جنگل میمون ها پرسه می زدند و هرچه سر راهشان بود خراب می کردند."

 آیا میمون ها موفق می شوند موزها را از دست دزدها نجات بدهند؟"

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: پیرزنی که در چرخ فلک زندگی می کرد

پیرزنی که در چرخ فلک زندگی می کرد

جو کلاس اول را به پایان رسانده و در حال گذراندن تعطیلات تابستان است. برای او روزهای شنبه روز ماجراجویی است. او وسایل لازم مانند قطب نما، یک بطری آب و کمی پول با خود برمی دارد و به گردش می رود. او می تواند از روی نقشه ای که پدر برایش گرفته موقعیت خانه را شناسایی می کند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: خفاش وارونه

خفاش وارونه

خفاش میوه خوار بچه ای بدنیا می آورد و اسم او را استلالونا می گذارد. روزی جغد به لانه آنان حمله می کند و مادر فرار می کند و او هم به پائین پرت می شود و در لانه پرنده ای می افتد. او بنا به طبیعت خود ابتدا از مزه ملخ و کرم خوشش نمی آید ولی در لانه پرنده چیز دیگری پیدا نمی شود.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: شگفت زده

شگفت زده

شگفت زده یا سینما رمان (۲) مشابه رمان اختراع هوگوکابره از همین نویسنده است اما متن و تصاویر آن هر یک داستان دو فرد را به تصویر می کشند که در صفحه های پایانی کتاب، هر دو داستان یکی می شوند. این کتاب داستان دو شخص را روایت می کند؛ داستان رز، دختری از اهالی نیوجرزی در سال ۱۹۲۷ که به صورت کاملاً تصویری روایت می شود و داستان بن، پسری از اهالی گانکلینک لیک در سال ۱۹۷۷ که کاملاً به صورت متن به مخاطب ارائه می شود. اما در پایان هر دو داستان با هم تلاقی می کنند و بن و رز درمی یابند که چگونه داستان زندگی هر یک به دیگری ارتباط دارد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: بن در تعطیلات

بن در تعطیلات

بن پسری خجالتی و کم حرف است وبه همین دلیل همکلاسی هایش به او میگو می گویند. او به جمع کردن صدف هم علاقمند است. بنابراین زمانی که خانم فریمن معلم کلاس سال بعد به آنان پیشنهاد می کند یک کار تحقیقی برای تابستان انجام دهند، بن تصمیم می گیرد مجموعه صدف هایش را کامل کند. او هیچ فرصتی را برای انجام این کار از دست نمی دهد: چه در تعطیلات با مادرش در کنار ساحل کامبرساندز و چه همراه خاله اش جنا در یک ساحل صخره ای.

ادامهٔ نوشته ...