فهرست کتاب های ماه - دی ٩٠

اژدهای پدرم

اژدهای پدرم

پسر کوچولویی به نام المر گربه پیر و ولگردی را با خود به خانه می برد، امّا مادر به او اجازه نمی دهد که از گربه نگهداری کند و گربه را از خانه بیرون می اندازد. المر با گربه همدردی می کند و از آرزوی پرواز با او صحبت می کند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان:من هم ببرم

من هم ببرم

پسرک تنها است و نیاز به یک همبازی دارد. تخیل قوی و کودکانه او در حیاط خانه و در دل طبیعت به کار می افتد. گربه اش را به شکل یک ببر می بیند. با سگش یک گرگ می شود، همراه با ماهی حوض، به دریانوردی می رود. اما گربه و سگ و ماهی علاقه ای به این بازی ها ندارند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: روبی

روبی

روبی نام یک روباه نوجوان است. او روباه عجیبی است و با همه ی روباه ها فرق دارد. به قول خودش "دندونای من خرگوش خور نیستند و گنجشک هم بزور می خورند". مادر هم همیشه او را سرزنش می کند: "انگار تو شیر مادرت را نخوردی، چون هم دیر زوزه کشیدی و هم در درس کلک های روباه نمره هشت گرفتی".

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: پیش از بستن چمدان

پیش از بستن چمدان

در این داستان برشی از حساس ترین لحظات زندگی دو دختر بنام گلی و دریا که باید برای آینده خود تصمیم بگیرند، به موازات هم، بازگو می شود. برای گلی روز یکشنبه هشت آذر می توانست روز مهمی باشد امّا همه چیز به سادگی به می ریزد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: تعطیلات تابستانی

تعطیلات تابستانی

‏‏‫رفتن به تعطیلات، آن هم در تابستان و کنار دریا خیلی کیف دارد. البته اگر تنها نباشی، یعنی فقط با پدر و مادرت نباشی بلکه والدینت حاضر شوند یکی از دوستان تو را هم با خودشان به سفر ببرند. والدین تیم خیلی با او کنار می آیند و بیسکویتز را هم با خودشان می برند (راستش از بس دوست تیم خوراکی و بیسکویت می خورد، اسمش را بیسکویتز گذاشته اند).

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: خفاش وارونه

خفاش وارونه

"فلدولین" بر خلاف سایر خفاش ها که از شاخه ها آویزان می شوند، ووارونه است. ولی با وجود "متفاوت بودن" خیلی خوشبخت است. پدر و مادرش امیدوار بودند که او هم یک روز مانند سایر خفاش ها شود. او بزرگ و بزرگ تر شد ولی هیچ تغییری نکرد.

ادامهٔ نوشته ...
دردسرساز

دردسرساز

"کل ماتیوز" پانزده ساله دوران تبعیدش را در جزیره ای در آلاسکای امریکا می گذراند. او مجرم است همکلاسی اش "پیتر" را چنان با عصبانیت کتک زده و سر او را به زمین کوبیده که پیتر دیگر نمی تواند مانند یک انسان سالم راه برود و زندگی کند.

ادامهٔ نوشته ...