فهرست کتاب های ماه - شهریور ٩٠

کتاب کودک و نوجوان: خاطرات یک بچه چلمن

خاطرات یک بچه چلمن

"گریگوری" پسری نوجوان و بازیگوش است. او بنا به پیشنهاد مادرش رویدادهای روزانه اش را در طول سال تحصیلی در سالنامه ای که مادرش برای او تهیه کرده، یادداشت می کند. او علاقه ای به مدرسه و درس خواندن ندارد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: موج های دریا یک بطری را ساحل آوردند

موج های دریا یک بطری را ساحل آوردند

پسرک روز شنبه به ساحل می رود. موج دریا یک بطری را به ساحل می آورد و پسر آن را به خانه می برد. درون بطری هفت گیاه دیده می شود و او آن ها را در باغچه خانه اش می کارد. روز بعد، یکشنبه باز هم به ساحل می رود.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان:

دیگر در خانه ی پسرک هفت صندلی بود

در خانه ی پسرک شش صندلی بود. صندلی اول و قدیمی ترین آن به پدر بزرگ تعلق داشت و به ترتیب صندلی های قدیمی و کمی قدیمی و قدیمی و خیلی نو و نو متعلق به سایر افراد خانواده یعنی مادر بزرگ، پدر، مادر، خواهرو برادر او بود. پسرک اجازه نداشت روی صندلی آنان بنشیند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: در جست و جوی آبی ها

در جست و جوی آبی ها

"کایرا" دختر نوجوان  یتیمی است که با پاهای کج متولد می شود و پس از مرگ مادرش می فهمد در دهکده ای که زندگی می کند طبق قوانین حاکم بر آن افراد معلول از حق زندگی کردن محروم اند. پدرش شکارچی ماهری بوده اما شایع است در یک حمله توسط جانورها در جنگل دریده و شکار شده است. کایرا نگران آینده است اما او هنرمند است و برخوردار از قدرتی بی نظیر و استثنایی در بافت پارچه با نخ های رنگی.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: شروع ناگوار

شروع ناگوار

مجموعه داستان های فانتزی بچه های بدشانس در یک روز معمولی شروع می شود. روزی که ویولت، کلاوس و سانی بودلر فرزندان خانواده بودلر برای وقت گذرانی و تفریح به کنار دریاچه رفته اند. در آن هوای ابری و گرفته کنار دریاچه آن ها هرکدام به کاری سرگرم هستند که آقای پو خبر می آورد خانه شان آتش گرفته و پدر و مادرشان در آتش سوخته و ناپدید شده اند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: عقرب های کشتی بمبک

عقرب های کشتی بمبک

خلو سر دسته باند عقرب های کشتی بمبک است. فکر بد نکنید! با باند خطرناکی روبرو نیستید. آنان چهار نوجوان آبادانی هستند که در دوران انقلاب در سال ٥٧ و در آبادان و به کمک نوجوان دیگری بنام کیوان که پدرش توسط عوامل ساواک دستگیر شده با هم نقشه ای می کشند.

ادامهٔ نوشته ...

یک چشم! دو چشم! سه چشم!: یک قصه‌ی خیلی پری‌ای از برادران گریم

یک چشم! دو چشم! سه چشم!: یک قصه‌ی خیلی پری‌ای از برادران گریم. بازنویس: آرون شپرد. تصویرگر: گری کلمنت. مترجم: سارا محسن‌پور. تهران: کندر‏‫ ، ۱۳۸۹. ٣٢ ص. برای ٧ – ١٠ سال

ادامهٔ نوشته ...

آهای شکمو من توت سفید نیستم

آهای شکمو من توت سفید نیستم. نویسنده: حمید قاسم‌زتدگان جهرمی. تصویرگر: آناهیتا سحرخیز. تهران: شرکت انتشارات علمی و فرهنگی‏‫، ۱۳۸۸.‬ برای گروه سنی ٧ تا١٠ سال

ادامهٔ نوشته ...

بمب و ژنرال

بمب و ژنرال. نویسنده: امبرتو اکو. تصویرگر: ائو جنیو کارمی. مترجم: منیژه مغیثی. تهران: آفرینگان، ١٣٨٨. برای گروه سنی ٧ تا ١١

ادامهٔ نوشته ...

مارتین پبل

مارتین پبل. نویسنده و تصویرگر: سامپه. مترجم: فاطمه کاوندی. تهران: نشر نظر، ١٣٨٨. برای گروه سنی ٩ سال به بالا.

ادامهٔ نوشته ...