فهرست کتاب های ماه - فروردین ۹۲

کتاب کودک و نوجوان: روزنوشت های درخت ته کلاس

روزنوشت های درخت ته کلاس

باران دختر نوجوانی حدود سیزده – چهارده ساله است که همیشه روزنوشت های خود را در دفتر خاطراتش می نویسد. او با مادرش که مدیر دبیرستان است، پدربزرگ و خواهر دانشجویش، نگار زندگی می کند. پدر استاد دانشگاه است ولی از آنان جدا شده و تنها گاهی با نگار و باران گفتگوی تلفنی دارد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: قطع شدن زنجیره ی غذایی

قطع شدن زنجیره ی غذایی

قطع شدن زنجیره ی غذایی. نویسنده: کریس دولیسی. تصویرگر: جوآنا کاری. مترجم: فرمهر منجزی. تهران: قطره، ۱۳۹۰. ۱۵۰۰ تومان ۴۶ صفحه گروه سنی ۹-۱۲ سال

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: جادوگرانی که خودشان را جادو کردند

جادوگرانی که خودشان را جادو کردند

جناب اهریمنی ازدیوانه سر ناراحت و ناراضی است زیرا به اندازه ی کافی خرابی و تباهی و آزار به وجود نیاورده است. او وقت کمی دارد که کم کاری و تنبلی اش را جبران کند: از ساعت پنج بعد از ظهر تا دوازده نیمه شب همان روز که سال به پایان می رسد؛ و تازه ناگهان مهمان ناخوانده ای هم از راه می رسد: خاله تیرانای جادوگر که نیم قرنی است از او بی خبر بوده.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: پیشگویی پیشگوی دیوانه

پیشگویی پیشگوی دیوانه

هارشا پسر شانزده ساله و پسر کوچک شاه تانسر با برادربزرگش بنام راجا و خواهر کوچکشان، راجاسری در قصر زندگی می کنند. هارشا جوانی خوددار، زیرک و باهوش است . او کوچکتر از خواهر و برادرش است ولی پیشگویان پیش بینی کرده اند که هارشا به تاج و تخت خواهد رسید.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: لاک پشت ترسو

لاک پشت ترسو

لاکی لاکو، لاک پشت کوچولویی است که تازه از تخم بیرون آمده و می خواهد به رودخانه، خانه اش برود. او به اطراف خود نگاه می کند و راه می افتد. اما هر بار صدای جانوری او را می ترساند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: قارقار: قصه های کوچولوی من

قارقار: قصه های کوچولوی من

روز شد، خورشید سر برآورد و چهار کلاغ بیدار شدند و از لانه بیرون پریدند. پر...پر...پر...
به کجا رفتند؟

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: من و یک گلدان خالی

من و یک گلدان خالی

از روی جلد کتاب، روزنی باز شده که در آن یک جعبه ی گرد قرص های قلب مادر بزرگ دیده می شود. او برای دخترک راوی کتاب، تخم های گل و گیاه گذاشته است. دخترک در این فکر است که با این تخم ها چه کند؟

ادامهٔ نوشته ...