فهرست کتاب های ماه - مرداد ۹۲

کتاب کودک و نوجوان:

فریاد یوزپلنگ

کتاب «فریاد یوزپلنگ» نخستین کتاب از مجموعه‌ی جانوران در خطر انقراض است و از زبان این جانور زیبا اطلاعاتی را درباره یوزپلنگ آسیایی و خطراتی که او را تهدید می‌کند در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهد. در پایان کتاب نیز ۱۰ جانوری که در متن به آن‌ها اشاره شده و در زیستگاه یوزپلنگ آسیایی دیده می‌شود معرفی شده‌اند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان:  زمین، کمک!

زمین، کمک!

کتاب زمین کمک، از مجموعه ی کتاب های طبیعت ترسناک است که اطلاعاتی در باره ی گرمایش زمین، چگونگی مقابله با  آن، سوخت های فسیلی، انرژی های تجدیدپذیر، چرخه ی آب، انقراض حیات وحش، جنگل های استوایی و بارانی به مخاطب می دهد. هم چنین برای صرفه جویی در مصرف انرژی، آب در خانه و خارج از خانه به خواننده نوجوان  پیشنهادهایی می دهد.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: اوا

اوا

اوا پس از یک تصادف وحشتناک، سرانجام پس از هشت ماه اغما به هوش می آید. او احساس می کند چیزی در او تغییر کرده و رفتار مادر نیز بر آن تأکید دارد. پزشکان برای زنده نگه داشتن او ناچار می شوند، بدن یک شامپانزه به نام کلی را به او پیوند بزنند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: ابراهیم (ع) در بتخانه

ابراهیم (ع) در بتخانه

ابراهیم (ع) در بتخانه. نویسنده: لاله جعفری. تصویرگر: ماهنی تذهیبی. تهران: افق. ۱۳۸۹. ۱۶ صفحه. ۸۰۰ تومان گروه سنی ۷ تا ۱۱ سال

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: موسی (ع) و دو دختر

موسی (ع) و دو دختر

موسی (ع) و دو دختر. پدیدآورنده: لاله جعفری. تصویرگر: فاطمه رادپور. تهران: افق. ۱۳۸۹. ۱۶صفحه. ۸۰۰ تومان گروه سنی ۷ تا ۱۱ سال

 

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: وقتی مژی گم شد

وقتی مژی گم شد

مژده شانزده و مژگان هفده سال دارد و دو دخترخاله هستند. آن دو به همراه خانواده هایشان به سفر می روند. پدر که فراموش کرده داروی خود را بیاورد و مژگان را مقصر می داند و او را سرزنش می کند. فردای آن روز مژگان ناپدید می شود.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: ماروین نارنجی و شاهزاده گمشده

ماروین نارنجی و شاهزاده گمشده

ماروین ۹ ساله با موهای قرمز و چشمان آبی در کلاس سوم درس می خواند. او با پدر، مادر و برادرش جیکوب یازده ساله و خواهرش لینزا چهارساله در شهرکوچکی نزدیک واشنگتن زندگی می کند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان: مارتا و دوچرخه

مارتا و دوچرخه

مارتا گاو نارنجی در دهکده‌ای کوچک و کم‌جمعیت با صاحبش آقای پینشو زندگی می‌کند. با دیدن دوچرخه‌سواران مارتا تصمیم می‌گیرد دوچرخه‌ای از وسایل اوراقی بسازد و در مسابقه شرکت کند.

ادامهٔ نوشته ...
کتاب کودک و نوجوان:

فانوس لین یی

پسر کوچولو باید به بازار برود و ابزار مورد نیاز خانه را براساس فهرستی که مادر تهیه کرده خریداری کند. مقدار پولی که دارد برای خرید وسایل ضروری است و چنانچه بتواند خوب چانه بزند می تواند برای "جشن ماه" فانوس خرگوشی قرمزی برای خودش بخرد.

ادامهٔ نوشته ...