جشن ترویج کتابخوانی برای نوزادان و خردسالان در بریتانیا

جشن ترویج کتابخوانی برای نوزادان و خردسالان در بریتانیا

 هفته برگزاری جشن ترویج کتابخوانی برای نوزادان و خردسالان در بریتانیا از امروز آغاز می شود.

پروژه بوک استارت، پروژه ملی ترویج کتابخوانی در میان نوزادان و خردسالان است. پروژه ای بزرگ که در سطح گسترده بین خانواده ها، مراکز درمانی و آموزشی و با پشتیبانی دولت اجرا می شود. 

جشن ترویج کتابخوانی برای نوزادان و خردسالان در بریتانیا

امسال، دست اندرکاران بوک استارت، تصمیم گرفته اند که یک هفته تمام را به نام بوک استارت نامگذاری کنند و برنامه هایی اجرا کنند. موضوع هفته هم همه با هم! تعیین شده است. در این هفته که از امروز ٦ ژوئن آغاز شده و تا ١٢ ژوئن ادامه خواهد داشت، کارکنان کتابخانه ها، کارشناسان بهداشت و سلامت، کتابفروش ها و دیگر کارشناسان کودکان، گردهم می آیند و تجربه ها و ایده های خود را از برقراری ارتباط با خانواده ها با هم سهیم می شوند. 

جشن ترویج کتابخوانی برای نوزادان و خردسالان در بریتانیا

در این هفته بیشتر از ٥ هزار برنامه نشست کارشناسان با خانواده ها برگزار می شود. نشست هایی برای به اشتراک گذاشتن کتاب های مورد علاقه، قصه ها و ترانه های نوزادان و خردسالان و هر آن چه که به پدر و مادرها کمک می کند تا نوزادان و خردسالان خود را با کتاب و خواندن آشنا کنند. این برنامه ها در کتابخانه ها، کتابفروشی ها و مراکز دیگر برگزار می شود. بروشورهایی هم به طور گسترده در این هفته بین خانواده ها پخش می شود. 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۰-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۴
متن سفارشی:

دیدگاه ها

سلام

به پیشنهاد گروه ترجمه، دو ترجمه برای کتابک انجام دادم و ماه‌ها پیش فرستادم.
بار اول، اشتباه در سایت گذاشته شد.
بار دوم، پس از هفته‌ها، منتشر شد، آن هم در صفحه‌های پشت و درجه‌ی خدا می‌داند چندم سایت، که نه در فید می‌آید، و نه نام مترجم در فید می‌آید. یک طوری، آن پشت مُشت‌ها، پنهانی، که در فهرست مطالب جدید هم نیاید، مبادا دیده شود و خوانده شود.
هنوز پس از حدود ۳ ماه، ترجمه‌ی دومم (هورتون صدای هو را می‌شنود) منتشر نشده.
...
۱. آقای محمدی گفتند در کتابک ستون ویژه‌ای به من خواهند داد و ...
ندادند. دیگر به نامه‌هایم هم جواب ندادند.
۲. گفتند کتاب الکترونیک بنویس و آماده کن و درست کن و بفرست.
نوشتم، انجام دادم، فرستادم. منتشر نشد.
۳. گفتند مطالبت را خودت پیدا کن و آماده کن و بفرست.
خودم پیدا کردم، نوشتم، ترجمه کردم، آماده کردم و فرستادم، منتشر نشد.
۴. گفتند نقد و معرفی کتاب بنویس.
نوشتم. فرستادم. منتشر نشد.
۵. گفتند باید فقط کتاب‌هایی را نقد و معرفی کنی که در فهرست تأیید شده‌های شورای کتاب کودک باشد. برایت فهرست را می‌فرستیم.
دو ماه منتظر شدم. نفرستادند. در حالی که توضیح داده بودم که کتاب‌ها را از کتابخانه امانت گرفته‌ام.
۶. گفتند درباره‌ی محیط زیست بنویس.
نوشتم، ترجمه کردم، گردآوری کردم، آماده کردم، فرستادم، منتشر نشد.
...
و الی آخر ...
...
چرا با من مثل یک مزاحم برخورد می‌شود؟
اگر مزاحم هستم، بگویید.
چرا من را سر کار می‌گذارید؟
اگر من خودم یا کارهایم در شأن کتابک نیست، بگویید.
چرا کتابک برای «خودم» که هیچ، برای وقت و انرژی‌ای که من برای نوشتن، ترجمه کردن، آماده کردن و ... مطالب صرف کرده‌ام، ارزشی قائل نیست؟
شکستن دل من و ناامید کردن من، چه سودی برای کتابک دارد؟
چرا کتابک هم سعی می‌کند سایتی باشد یک طرفه؟
مگر کتابک برای من، برای ما بچه‌ها نیست؟
...


سلام رامن عزیز
بسیار ناراحت شدیم از این که چرا در تمام این مدت ناراحتی ات را به ما نگفتی
پاسخ مفصلی را به همه مسائلی که عنوان کرده ای در ایمیل برایت فرستادیم
و چون این جا کامنت گذاشته ای پاسخ کوتاهی به شکل کلی می گذاریم
کتابک همواره بر رعایت حقوق داوطلبان تاکید دارد و ما همه تلاش مان را می کنیم که فعالیت دوستانه و از سر لطف همکاران داوطلب مان در سایت برجسته شود.
اگر بر روی نام همکار داوطلب که در بخش کلیدواژه در پایین مطلب آمده کلیک شود، صفحه ای باز می شود که همه مطالبی که از ایشان در سایت قرار گرفته در یک صفحه نشان داده شود. این بخش هنوز در حال کامل شدن است و به زودی در صفحه داوطلبان و سفیران با کلیک بر روی نام همکار داوطلب می توان همه مطالبی که در کتابک از آن ها منتشر شده را دید.
درباره بخش کاربردها و فعالیت های یک کتاب هم ، مطالب آن بخش از جهت این که یکی از بخش های مهم کتابک به شمار می رود، در چند بخش مختلف آمده است. در پایین معرفی کتاب، در کارگاه ترویج کتابخوانی و در صفحه اول در بخش کاربردها و فعالیت های یک کتاب.
اما درباره خودت، باید بگویم که یکی از همکاران افتخار آفرین کتابک هستی و اگر دیر کردی در برخورد با مطالبت اتفاق افتاده، نه از جهت بی توجهی بلکه به خاطر کار زیاد کتابک و در مواردی مطرح شدن راه اندازی یک بخش جدید در سایت بوده که نیاز به بررسی بیشتر داشته است و در نوبت اولویت بندی کارها قرار گرفته است. با آمدن تو در کتابک فکر راه اندازی بخش های جدید مطرح شد که نیاز به بررسی بیشتر داشته است. همان طور که می دانی مخاطبان کتابک بزرگسالانی هستند که با کودکان و نوجوانان سر و کار دارند و تو در این میان یک استثنا هستی. استثنایی که همیشه کتابک به حضورت بالیده است و نه هرگز به وقت و نیرویی که صرف کارها کرده ای بی توجهی نشده است. همه و همه در کتابک محفوظ هستند و به محض امکان در سایت بارگزاری خواهند شد. از این که سبب ناراحتی ات شده ایم عذر خواهی می کنیم.


ديدگاه شما