امیلی رودا

Emily Rodda
امیلی رودا
مشخصات
نام: 
امیلی
نام خانوادگی: 
رودا
نام لاتین: 
Emily
نام خانوادگی لاتین: 
Rodda

امیلی رودا نام مستعار جنیفر رو، نویسنده استرالیایی است. او تاکنون به تنهایی و با همکاری نویسندگان دیگر، بیش از ۵۰ کتاب برای کودکان و بیش از ۱۰ کتاب معمایی- جنایی برای بزرگسالان نوشته است.

افزون بر آن نوشتن سناریوی یک مجموعه ی تلویزیونی نیز در کارنامه ی کاری وجود دارد.
جنیفر رو در دوم  آوریل ۱۹۴۸ در سیدنی استرالیا زاده شد. او از کودکی عاشق کتاب بود. در نه سالگی داستان می نوشت و مطمئن بود که در بزرگسالی نویسنده خواهد شد. در مدرسه، درس محبوبش ادبیات بود. در سال ۱۹۷۳ مدرک کارشناسی ارشد خود را درادبیات انگلیسی از دانشگاه سیدنی گرفت. مدت ها به عنوان ویراستار، سر ویراستار، مدیر عامل و معاون ناشر و سپس ناشر به کار پرداخت. جنیفر رو که نویسندگی را از ۱۶ سالگی کنار گذاشته بود، با مادر شدن و قصه گویی برای کودکانش، دوباره نوشتن را آغاز کرد و طولی نکشید که نوشتن بهترین سرگرمی و پیشه ی اصلی اش شد.
نخستین داستان او "چیزی استثنایی" در سال ۱۹۸۴ منتشر شد. این اثر برنده ی جایزه ی شورای کتاب کودک استرالیا شد. او تاکنون ۵ بار این جایزه را از آن خود کرده است. امیلی رودا از سال ۱۹۹۴ نوشتن را به صورت تمام وقت ادامه داده است. او ناشران را در این زمینه راهنمایی می کند.
مجموعه های فانتزی "سرزمین دلتورا ها"، "روون پسری از رین"، "ده قدرت" و یک داستان علمی-تخیلی به نام "جوینده یابنده است" از آثار محبوب او هستند که به فارسی نیز ترجمه شده اند.
 

 

راهنما

عضویت در کانال تلگرام