جشنواره‌ و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی گشایش یافت

جشنواره‌ و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی گشایش یافت

نخستین جشنواره‌ و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی که از امروز دوشنبه ١٢ تا ١۶ مردادماه با حضور بیش از ٨٠ طراح و تولیدکننده‌ی داخلی در مرکز آفرینش‌های کانون در تهران برگزار می‌شود.

این جشنواره در نخستین روز میزبان سمیناری تخصصی خواهد بود و علاقه‌مندان به مسایل نظری و پژوهش‌های کاربردی در حوزه‌های طراحی و ایده‌پردازی در توسعه‌ی صنعت اسباب‌بازی، اصول و روش تولید و همچنین مباحث کلان اقتصادی بازی و اسباب‌بازی در سه سمینار گردهم می‌آیند تا آخرین دست‌آوردهای کاربردی پژوهش‌گران و دست‌اندرکاران را بشنوند.

افزون بر سمینارهای تخصصی و نشست‌های پژوهشی در حوزه‌ی بازی و سرگرمی و اسباب‌بازی، نمایشگاهی از عروسک‌های بومی‌آیینی استان‌های مختلف برپا شده است. در نخستین جشنواره ملی اسباب بازی بیش از ۳۰۰ مربی کانون و خانه‌های فرهنگ تهران در ۱۱ کارگاه‌، با ساخت عروسک‌های بومی، اصول اولیه‌ی طراحی اسباب‌بازی و بازی‌های اقوام ایرانی آشنا می‌شوند. در این جشنواره همچنین از کتاب دانش‌نامه‌ی اسباب‌بازی‌های تهران نوشته زردشت هوشور رونمایی می شود.

تولیدکنندگان داخلی و طراحان و ایده‌پردازان این حوزه نیز آخرین تولیدات و نمونه‌های طراحی خود را در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته اند.
انجمن «گروه سلامت و هنر» نیز در این جشنواره حضور دارد تا علاقه‌مندان و نیکوکاران بتوانند اسباب‌بازی‌های دست دوم یا نو خود را برای تجهیز اتاق‌های بازی بیمارستان‌های کودکان اهدا کنند.

بهاره جهاندوست، مسوول این غرفه هدف از این کار را بهبود شرایط درمانی بچه‌ها و در حوزه‌ی سلامت روان کودکان بیمار است و راه‌اندازی و تجهیز اتاق‌های بازی و اسباب‌بازی برای کودکان بیمار، کمک می‌کند که قدری دردشان را فراموش کنند.

این جشنواره و نمایشگاه ملی از ساعت ١٠ صبح تا ٨ شب، تا جمعه ۱۶ مرداد میزبان خانواده‌ها و علاقه‌مندان است.
 

عضویت در کانال تلگرام