خانه‌ای برای اژدها

خانه‌ای برای اژدها
شناسنامه کتاب
عنوان اصلی: 
Me and my dragon
نویسنده: 
David Biedrzycki
دیوید بیدزایکی
تصویرگر: 
David Biedrzycki
دیوید بیدزایکی
برگردان: 
شقایق یوسف‌زاده
ویراستار: 
نسرین نوش امینی
ناشر: 
سال نشر: 
۱۳۹۷
توضیح تکمیلی نگارنده: 
بهار مشفق

کتاب «خانه‌ای برای اژدها» نخستین کتاب از مجموعه «ماجراهای من و اژدهایم» است. داستان کتاب درباره‌ی پسری به نام اِدی است که می‌خواهد یک حیوان خانگی داشته باشد.

او دوست دارد از یک اژدها نگه‌داری کند، با این‌که کار رایجی نیست! اما ادی توضیح می‌دهد که چگونه یک اژدها می‌تواند بهترین انتخاب به‌عنوان حیوان خانگی باشد. او می‌داند چگونه اژدهای مناسب را انتخاب کند، تربیتش کند، بزرگش کند و از سلامتی‌اش مطمئن شود. می‌داند چگونه به اژدهایش پروازکردن را بیاموزد و چه غذایی به آن بدهد. ادی متوجه است که نگه‌داری از حیوان خانگی کار آسانی نیست و باید مسؤولیت‌پذیرباشد.

مجموعه کتاب‌های تصویری «ماجراهای من و اژدهایم» داستان‌هایی سرگرم‌کننده‌اند و زبانی طنز دارند. کتاب برای کودکانی که خانواده‌شان دوست‌دار حیوانات هستند و یا از حیوانات خانگی نگه‌داری می‌کنند مناسب است. کودکانی که به تازگی خواندن را آموخته‌اند و به خواندن علاقه دارند نیز می‌توانند این کتاب را بخوانند. این داستان‌ها آنان را که اژدها و داستان‌های مربوط به آن را دوست دارند، سر ذوق می‌آورد. هم‌چنین به کودک دوستی، بخشش و کمک‌کردن را می‌آموزد. عنوان‌های این مجموعه «خانه‌ای برای اژدها»،  «لباسی برای اژدها» و «هدیه‌ای برای اژدها» است.

درباره‌ نویسنده و تصویرگر کتاب‌ «خانه‌ای برای اژدها»

نویسنده و تصویرگر کتاب «خانه‌ای برای اژدها» دیوید بیدزایکی است. او متولد پنسیلونیای آمریکاست. زمانی که چهارساله بود نقاشی را از برادرش یاد گرفت و از آن پس به نقاشی علاقه‌مند شد. ابتدا کارش را با طراحی و تبلیغات مواد غذایی در مجله، روزنامه و بسته‌بندی محصولات غذایی شروع کرد. بیدزایکی بعد از فارغ‌التحصیل شدنش از دانشگاه به تصویرگری کتاب‌های کودک پرداخت. او تصویرگری سی عنوان کتاب را، با نویسندگی خودش، انجام داده است.
بیدزایکی هر سال به بیش از هفتاد مدرسه در سراسر دنیا می‌رود و تجربه‌های خود را در زمینه تصویرگری و نویسندگی با علاقه‌مندان و هنرآموزان این رشته‌ها به اشتراک می‌گذارد.

کتاب خانه ای برای اژدها را می‌توانید از سایت کتاب هدهد بخرید:

لینک خرید کتاب خانه ای برای اژدها

 

 

راهنما

عضویت در کانال تلگرام