دانستنی های محیط زیستی برای زنان روستایی

کتاب کودک و نوجوان: دانستنی های محیط زیستی برای زنان روستایی
شناسنامه کتاب
نویسنده: 
فاطمه یاراحمدی و همکاران
تصویرگر: 
سوسن هومند و همکاران
برگردان: 
مجتبی خادمی و همکاران
سال نشر: 
بی‌تا
نگارنده: 
صفورا زواران حسینی

کتاب «دانستنی‌های زیست‌محیطی برای زنان روستایی» سومین جلد از مجموعه کتاب «دانستنی‌های زیست محیطی» است که برای سه گروه از مخاطبان (همه، زنان و زنان روستایی) تهیه شده است. کتاب‌های این مجموعه شامل دانستنی‌ها و اطلاعات ضروری درباره ی مسائل محیط‌زیستی به زبان ساده هستند و با پشتیبانی صندوق جمعیت ملل متحد تدوین شده است.

. نویسندگان این مجموعه دولت، مردم و جامعه علمی را متولیان حفاظت از محیط‌زیست می‌دانند و بر این باورند که این کتاب‌ها موجب ارتباط میان این سه گروه و زمینه‌ساز رسیدن به توسعه پایدار و اهداف محیط‌زیستی خواهد شد.
زنان روستایی که نیمی از جامعه روستایی هستند، افزون بر پرورش فرزندان، در اداره‌ی امور خانواده و انجام فعالیت‌های خانگی، در تولید محصولات کشاورزی و دامی شرکت دارند، و پیوسته با آب، خاک، هوا و موجودات زنده در ارتباط هستند؛ بنابراین می‌توانند با رعایت اصول محیط‌زیستی در حفاظت از آن نقش موثری داشته و از سوی دیگر با آموزش این اصول به فرزندان و دیگر افراد خانواده، نقش مدیریتی مثبتی در اداره امور محیط‌زیستی داشته باشند.
کتاب شامل ۶ فصل است: جمعیت، فقر و اثرات آن بر زنان و محیط‌زیست، آب، اثر سموم آفت‌کش بر انسان‌، بیماری‌های مشترک انسان و دام، بهداشت محیط و تغذیه. در پایان کتاب نیز به آنچه کودکان لازم است بدانند پرداخته شده است. 

برای دریافت کتاب به پیوست زیر مراجعه کنید

راهنما

عضویت در کانال تلگرام