سازمان "یاری برای خواندن" به کودکان توانایی می بخشد

سازمان "یاری برای خواندن" به کودکان توانایی می بخشد

یاری برای خواندن، یک سازمان سواد آموزی کودکان در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی است که در دبستان های این شهر به شکل داوطلبانه فعالیت می کند.

هم اکنون سازمان یاری برای خواندن، در ۱۱۱ مدرسه این شهر با ۱۵۲۸ دانش آموز که با دشواری در مهارت خواندن روبه رو هستند، کار می کند. ۶۸۶ نیروی داوطلب سازمان یاری برای خواندن را در اجرای این پروژه همراهی می کنند.

هدف، توانایی بخشیدن به کودکان دارای ناتوانی در خواندن برای تقویت مهارت های سواد آموزی و علاقه مند شدن به کتابخوانی است. یاری برای خواندن، تلاش می کند تا همه کودکان دبستان را با شوقی برای خواندن به پایان برسانند.
میلیون ها کودک و بزرگسال در آفریقای جنوبی بی سواد هستند. نزدیک به ۸۰ درصد از دانش آموزان  پایه پنجم دبستان در این کشور، از ضعف در مهارت خواندن رنج می برند. دانش آموزان پایه های دوم تا پنجم دبستان گروهی هستند که بیشترین سود را از فعالیت های این سازمان به دست می آورند.

نیمی از افرادی که به شکل داوطلبانه در فعالیت های سازمان یاری برای خواندن فعالیت می کنند، بیکار هستند و در مناطق آسیب پذیر شهر زندگی می کنند. آن ها برای مشارکت در یک فعالیت با ارزش و تقویت خودباوری شان در این برنامه شرکت کرده اند.سازمان یاری برای خواندن از سال ۲۰۰۵ تاکنون بر زندگی ۶۵۴۲ کودک  با آموزش مهارت خواندن به آن ها تاثیر گذاشته است.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۱۶
برگردان:
گروه مترجمان کتابک
رویداد - فراخوان - تقویم - طرح:
متن سفارشی:

ديدگاه شما

عضویت در کانال تلگرام