معرفی کتاب و فیلم خرس کوچولو

معرفی کتاب و فیلم خرس کوچولو

خرس کوچک مجموعه کتابی برای کودکان است. این مجموعه در درجه اول تعامل خرس کوچولو و مادرش را نشان می‌دهد و همچنین اشتیاقی که خرس کوچولو برای دیدن پدرش دارد، پدر خرس کوچولو کاپیتان کشتی است و زمان زیادی را دور از خانه می‌گذراند.

اولین کتاب این مجموعه در سال ۱۹۵۷ منتشر شد. این مجموعه  توسط الزی هالموند میناریک نوشته و موریس سنداک آن را تصویرگری کرده است. این داستان‌ها در ابتدا ساده بودند اما در کتاب‌های بعدی با اضافه شدن شخصیت‌های مختلف پیچیده‌تر شدند.

این مجموعه روایتگر ماجراهای خرس کوچکی است که با پدر و مادرش در یک کلبه آجری با شیروانی قرمز زندگی می‌کند. او ماجراهای زیادی را با دوستانش که شامل اردک، گربه، جغد، امیلی و عروسکش لوسی، ماربی با، میتزی میمون و توتو سگه، تجربه می‌کند. خرس کوچولو همیشه در حال ماجراجویی است و در این میان احساس‌های مختلفی مثل غم، عصبانیت و بی‌حوصلگی را تجربه می‌کند.

خرس کوچولو

خرس کوچولو

کارتون خرس کوچولو

در سال ۱۹۹۵ سریال کارتونی این مجموعه در پنج فصل و ۶۵ قسمت ۷ دقیقه‌ای توسط کمپانی نلوانا برای شبکه تلویزیونی نیکلودئون ساخته شد. اولین سری این آثار در سال ۱۹۹۵ پخش شد و تا سال ۲۰۰۲ ادامه یافت و در سال ۲۰۰۱ یک فیلم بلند ۷۷ دقیقه‌ای نیز توسط کمپانی نلوانا و پارامونت پیکچرز ساخته شد که در کریسمس سال ۲۰۰۰ بر پرده سینماها رفت و بعد از آن به صورت دی‌وی‌دی در سینمای خانگی عرضه شد.

خرس کوچولو

 

خرس کوچولو

این کارتون در ایران نیز دوبله و پخش شده است.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۰۳-۲۰ ۱۳:۵۰
آپارات:
گردآورنده:
سپیده سیف اشرفی
متن سفارشی:

عضویت در کانال تلگرام