هدیه‌ای برای اژدها

هدیه‌ای برای اژدها
شناسنامه کتاب
عنوان اصلی: 
Me and my dragon : Christmas spirit, c2015
نویسنده: 
David Biedrzycki
دیوید بیدزایکی
تصویرگر: 
David Biedrzycki
دیوید بیدزایکی
برگردان: 
شقایق یوسف‌زاده
ویراستار: 
نسرین نوش امینی
ناشر: 
سال نشر: 
۱۳۹۷
توضیح تکمیلی نگارنده: 
بهار مشفق

کتاب «هدیه‌ای برای اژدها» سومین کتاب از مجموعه «ماجراهای من و اژدهایم» است. کریسمس در راه است. اِدی در این فکر است که کریسمس یعنی بخشش و کمک به دیگران و خوش‌حال کردن اطرافیان اما اژدهایش این‌ها را نمی‌داند.

او می‌خواهد برای اژدهایش هدیه‌ای بگیرد اما پول کافی ندارد. ادی و اژدهایش تصمیم می‌گیرند کار کنند. مثلا ادی سگ‌های همسایه‌ها را به گردش می‌برد و اژدها در یک رستوران همبرگرها را کباب می‌کند یا با همدیگر درخت‌های کریسمس را جابه‌جا می‌کنند. روزی که هر دو آن‌ها می‌روند تا از هفت بچه‌ یکی از همسایه‌ها نگه‌داری کنند متوجه می‌شوند خانه‌‌ آن‌ها بسیار سرد است و گاز ندارد. با نزدیک شدن کریسمس و زیاد شدن پول‌های دو دوست، ادی با خود فکر می‌کند او همه چیز دارد و خانه‌اش هم گرم است. پس تصمیم می‌گیرد یرای وصل‌شدن گاز همسایه پول‌هایش را به آن‌ها ببخشد تا خانه‌شان گرم شود.

صبح روز کریسمس پدر و مادر ادی و اژدهایش هدیه‌های مورد علاقه‌شان  خریده‌اند، اژدها هم همه را غافلگیر می‌کند. او هدیه‌هایی برای هفت بچه‌ همسایه، که حالا خانه‌شان گرم است، خریده ‌است. این جاست که ادی متوجه می‌شود اژدهایش دیگر می‌داند که حال و هوای کریسمس چگونه است و کریسمس به چه معناست.

مجموعه کتاب‌های تصویری «ماجراهای من و اژدهایم» داستان‌هایی سرگرم‌کننده‌اند و زبانی طنز دارند. این مجموعه برای کودکانی که خانواده‌شان دوست‌دار حیوانات هستند و یا از حیوانات خانگی نگه‌داری می‌کنند مناسب است. کودکانی که به تازگی خواندن را آموخته‌اند و به خواندن علاقه دارند نیز می‌توانند این کتاب را بخوانند. این داستان‌ها آنان را که اژدها و داستان‌های مربوط به آن را دوست دارند، سر ذوق می‌آورد. هم‌چنین به کودک دوستی، بخشش و کمک‌کردن را می‌آموزد. عنوان‌های این مجموعه «خانه‌ای برای اژدها»، «لباسی برای اژدها» و «هدیه‌ای برای اژدها» است.

درباره‌ نویسنده و تصویرگر کتاب‌های «هدیه‌ای برای اژدها»

نویسنده و تصویرگر کتاب «هدیه ای برای اژدها» دیوید بیدزایکی است. او متولد پنسیلونیای آمریکاست. زمانی که چهارساله بود نقاشی را از برادرش یاد گرفت و از آن پس به نقاشی علاقه‌مند شد. ابتدا کارش را با طراحی و تبلیغات مواد غذایی در مجله، روزنامه و بسته‌بندی محصولات غذایی شروع کرد. بیدزایکی بعد از فارغ‌التحصیل شدنش از دانشگاه به تصویرگری کتاب‌های کودک پرداخت. او تصویرگری سی عنوان کتاب را، با نویسندگی خودش، انجام داده است.
بیدزایکی هر سال به بیش از هفتاد مدرسه در سراسر دنیا می‌رود و تجربه‌های خود را در زمینه تصویرگری و نویسندگی با علاقه‌مندان و هنرآموزان این رشته‌ها به اشتراک می‌گذارد.

کتاب «هدیه ای برای اژدها» را می‌توانید از سایت کتاب هدهد بخرید:
لینک خرید کتاب هدیه ای برای اژدها

 

راهنما

عضویت در کانال تلگرام