کتابخانه ملی آنلاین کودک و نوجوان چشم به راه کتاب!

کتابخانه ملی آنلاین کودک و نوجوان چشم به راه کتاب!

 مسوول بخش كودك و نوجوان  كتابخانه ملی از نویسندگان و ناشرانی كه تمایل دارند كتاب‌های آن‌ ها در بخش آنلاین كودك و نوجوان این كتابخانه قرار بگیرد درخواست كرد با این بخش مكاتبه كنند. كتاب‌ها با رعایت قانون كپی رایت و اجازه ناشران در سایت کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان قرار می گیرند.

به گزارش خبرگزاری كتاب ایران(ایبنا)، كتابخانه آنلاین كودكان و نوجوانان كتابخانه ملی كه با نام "كتابخانه ملی كودكان و نوجوانان" فعالیت می‌كند،۱۲ اردیبهشت امسال از سوی بخش كودك و نوجوان سازمان اسناد و كتابخانه ملی آغاز به كار كرد.
مصطفی رحماندوست مسوول این بخش به ایبنا گفته است: "با توجه به این ‌كه عرضه كتاب‌ها در كتابخانه ملی كودكان و نوجوانان با رعایت قانون كپی رایت و اجازه ناشران صورت می‌گیرد از ناشران و نویسندگان علاقه ‌مند به عرضه كتاب‌ در فضای وب درخواست همكاری كرده‌ ایم."
 كتابخانه آنلاین كتابخانه ملی به كودكان و نوجوانان اجازه می ‌دهد در فضای وب كتابخانه شخصی بسازند و به صورت آنلاین كتاب بخوانند. همچنین این كتابخانه ویژگی هایی مانند ذخیره اطلاعات دارد و كودكان حتی می‌توانند تا صفحه‌ مشخصی از كتاب را ورق بزنند و ادامه آن را در زمانی دیگر بخوانند.
رحماندوست افزود: "به ‌تازگی كتاب‌ های هوشنگ مرادی كرمانی و محمدرضا شمش هم به مجموع كتاب‌های این كتابخانه آنلاین اضافه شده است."
معرفی كتاب‌های برگزیده و امكان گفت وگو درباره كتاب‌ها از دیگر ویژگی‌های این كتابخانه آنلاین است. كتابخانه ملی كودكان و نوجوانان ایران در نخستین گام حدود هزار كتاب در فضای وب قرار داده كه فارسی زبانان جهان به صورت رایگان می‌توانند از آن‌ها استفاده كنند. كودكان و نوجوانان اجازه ورود به كتابخانه ملی را ندارند و این یكی از دلایل راه‌اندازی كتابخانه ملی كودكان و نوجوانان روی فضای وب بوده است.
 كتابخانه ملی آنلاین کودک و نوجوان را در نشانی www.ketabkhanekoodak.ir ببینید

 

راهنما

عضویت در کانال تلگرام