کودک و قصه: روش های آفرینش قصه با کودکان و نوجوانان

کتاب کودک و نوجوان: کودک و قصه: روش های آفرینش قصه با کودکان و نوجوانان
شناسنامه کتاب
پدیدآورندگان: 
سال نشر: 
۱۳۸۹
توضیح تکمیلی نگارنده: 
شبنم عیوضی

کتاب "کودک و قصه" حاصل تجربه اسماعیل همتی از کارگاه "روش های آفرینش قصه" با کودکان و نوجوانان است. او دانش آموخته ادبیات دراماتیک و کارگردانی نمایش و پژوهشگر و مدرس ادبيات دراماتيك دانشگاه است و تجربه کار با کودکان و نوجوانان را در کارنامه خود دارد.  

در این کتاب هدف ارائه روشی جذاب و سرگرم کننده برای رشد ذهنی کودکان و نوجوانان از راه هنر قصه نویسی است. در این کتاب تمرکز بر رشد خلاقیت است و قصه نویسی ابزاری برای دستیابی به این هدف. "به بیان دیگر در این کتاب هدف تنها آموزش روش های قصه نویسی و دست یابی به نتیجه آن، یعنی آفرینش قصه توسط کودکان و نوجوانان نیست بلکه تجربه ای است که در روند آموزش و فرآیند آفرینشگری خود به آن دست می یابند و موجب رشد ذهنی و توانایی آنان در خلاقیت می شود."

کتاب کودک و قصه در چهار فصل نوشته شده است. دو فصل اول به بحث های نظری و تئوری اختصاص دارد و به زبان ساده اطلاعاتی درباره‌ی قصه و ویژگی‌های و انواع آن، عناصر سازنده قصه و روش‌ها و ابزارهای آفرینش و نگارش قصه و ... ارائه می‌دهد. در دو فصل دیگر تمرین‌هایی برای کارگاه « روش های آفرینش قصه » به آموزگاران پیشنهاد می‌دهد.

این کتاب یک منبع کاربردی برای آموزگارانی است که علاقمند هستند دانش‌آموزان را با لذت نوشتن آشنا کنند.  
 

راهنما

دیدگاه ها

کتاب به موضوع جالبی اشاره کرده چرا که شخصاً در ارتباط با برادر زاده ام به چنین تجربه ای دست یافته ام .


در نمایشگاه کتابی که در سمنان برگزار شده سایر آثار آقای همتی و کتابهای کتابک هم برای فروش بود. همگی ارزشمند و عالی بودند و آنطور پیدا بود استقبال مردم هم خوب بود.


عضویت در کانال تلگرام