پزشک مادر و کودک

۷ دلیل گریه شیرخوار

كودكان در مسیر رشد و نمو جسمی، روحی، حركتی و عاطفی خود با دردها، فشارهای روانی و بی‌مهری والدین روبه‌رو می‌شوند. آن‌ها در واكنش به این دردها عكس‌العملی جز گریه ندارند.

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
شروع غذاهای جامد به کودکان شیرخوار

اولین غذای جامد می تواند کمک غذای غنی شده از آهن  باشد. رفته رفته غذاهای دیگر را به برنامه ی غذایی او اضافه کنید، برای نمونه فقط یک گونه غذا در هر هفته.

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
تغذیه ی کودکان با شیرخشک

شیر مادر یا شیر خشک؟ این پرسش امروزه همان قدر اهمیت یافته است که پرسش بودن یا نبودن. در باره ی سود مندی های شیر مادر بسیار گفته شده و می شود.

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
پنج عارضه شایع در شیرخواران

شناخت از عارضه ها یا گرفتاری هایی که شیرخواران با آن درگیر می شوند برای مادران و پرستاران آن ها بسیار ضروی است. از میان این عارضه ها یا گرفتاری ها، پنج تای آن ها بسیار شایع هستند و همواره موجب نگرانی مادران و پرستاران می شوند. این پنج عارضه قولنج، اسهال، حساسیت به شیر، کم خونی فقر آهن و رفلاکس یا برگشت معدی - مروی هستند.

نوشته : editor6 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
راهکارهای عملی در تغذیه کودکان شیرخوار

همواره در مورد تغذیه کودکان شیرخوار سخنان متناقض بسیاری گفته می شود کارشناسانی که این سخنان را پیگیری می کنند، راهکارهای زیر را برای رهایی از سردرگمی مادران شیرخواران یا پرستاران آن ها ارائه داده اند:

نوشته : editor9 /
تعداد دیدگاه: ۲ /
تغذیه با شیر مادر – بخش دوم

موانع تغذیه پستانی:
باورهای نادرست، برگشت به کار و ملاحظات اجتماعی همگی بازدارنده هایی برای تغذیه پستانی هستند.

نوشته : admin /
تعداد دیدگاه: ۰ /
تغذیه با شیر مادر – بخش اول

شیرانسانی غالب نیازهای تغذیه ای نوزاد را در ۶ ماه اول زندگی تأمین می کند، اگر چه ممکن است ویتامین D ، آهن و فلوراید برای تکمیل آن لازم باشد.

نوشته : admin /
تعداد دیدگاه: ۰ /
رشد و تکامل کودک شیرخوار

در دوران شیرخواری رشد کودک به سرعت انجام می گیرد. وزن او از هنگام تولد در فاصله ۴ تا ۶ ماه دوبرابر  و در طی یک سال سه برابر می شود. همچنین در روندی یک ساله بافت های غیرچربی افزایش و درصد آب بدن کاهش می یابد.

نوشته : admin /
تعداد دیدگاه: ۰ /

عضویت در کانال تلگرام