کتاب های کودک و نوجوان

پینوکیو آدمک چوبی

"آنتونیو"ی نجار خوشحال است چون تکه چوبی پیدا کرده است و می تواند یک پایه ی میز چوبی از آن بسازد، اما با اولین تیشه بر چوب، انگار صدای نازکی می گوید: "یک خرده آهسته تر بزن." با هر تیشه صدای ناله از چوب بلند می شود و آنتونیو کار را ناتمام می گذارد. آنتونیو چوب را به دوستش "ژپتو" می دهد تا با آن آدمکی چوبی برای خیمه شب بازی بسازد و با آن نان در بیاورد. بیشتر بخوانید about پینوکیو آدمک چوبی

نوشته : halley /
تعداد دیدگاه: 0 /
گربه کوچولو سفید و قورباغه

کتاب های مجموعه شش جلدی «اولین کتاب علمی من» به ترتیب عبارت است از «گربه کوچولو سفید و قورباغه»، «گربه کوچولوی سفید و شاپرک»، «گربه کوچولوی سفید و جیر جیرک»، «گربه کوچولوی سفید و حلزون»، «گربه کوچولوی سفید و پرنده»، «گربه کوچولوی سفیدو خفاش».  بیشتر بخوانید about گربه کوچولو سفید و قورباغه

نوشته : editor3 /
تعداد دیدگاه: 0 /
کتاب کودک و نوجوان: شاه لاک پشت ها و یک قصه ی دیگر

هردو قصه ی کتاب یک مضمون دارند: زیاده خواهی. یکی درباره ی زیاده خواهی در قدرت است و یکی درباره ی زیاده خواهی شخصی و کودکانه .
بیشتر بخوانید about شاه لاک پشت ها و یک قصه ی دیگر

نوشته : editor5 /
تعداد دیدگاه: 0 /
سنجاب ترسو دوست پیدا می کند

ترکیب میان آموزش و زیبایی یکی از دغدغه های همیشگی والدین، مربیان و کارشناسان ادبیات کودک، به ویژه ادبیات مربوط به خردسالان، بوده است؛ این که اثری در اختیار کودک خردسال قرار گیرد، در عین آموزنده بودن، بتواند لحظاتی خوش و ویژه نیز برای او بیافریند دغدغه ای مهم و قابل توجه است.
بیشتر بخوانید about سنجاب ترسو دوست پیدا می کند

نوشته : editor5 /
تعداد دیدگاه: 0 /
کتاب کودک و نوجوان: سه گانه  بارتیمیوس

جاناتان استرود، نویسنده ی این سه گانه ی خواندنی، در سال ۱۹۷۰ در انگلستان به دنیا آمد. او در دانشگاه ادبیات انگلیسی خواند وسپس در انتشارات واکر لندن ویراستار فرهنگنامه ها وکتاب های مذهبی و تاریخی شد. سه گانه ی بارتیمیوس او به سرعت، پس از انتشار، در فهرست کتاب های پرفروش جهان قرار گرفت.
بیشتر بخوانید about سه گانه بارتیمیوس

نوشته : editor5 /
تعداد دیدگاه: 0 /
هدیه ای برای مادربزرگ

لی لی تصمیم می گیرد برای تولد مادربزرگ هدیه ای «ویژه» تهیه کند و چه چیزی بهتر از یک کلاه دست ساز! او یک کلاه قدیمی پیدا می کند و آن را چیزهایی که مادر بزرگ دوست دارد مانند گل و گیاه، روبان و گردنبند تزئین می کند و به او هدیه می دهد.
بیشتر بخوانید about هدیه ای برای مادربزرگ

نوشته : editor3 /
تعداد دیدگاه: 0 /
آلبرتو جاکومتی

آلبرتواین کتاب روایتی چند بعدی، غیرجانبدار و واقع‌بینانه از زندگی «آلبرتو جاکومتی» نقاش و مجسمه ساز سوییسی - ایتالیایی است که با بیانی ساده و روان و قابل درک برای مخاطبان ١٣ سال به بالا نوشته شده است.

بیشتر بخوانید about آلبرتو جاکومتی

نوشته : editor3 /
تعداد دیدگاه: 0 /
لباس همیشگی من

اگر می‌شد لباس‌هایی که دوست دارم، کوتاه یا تنگ نمی‌شدند و می‌توانستم آن‌ها را همیشه بپوشم، چقدر خوب می‌شد! کاش می‌دانستم با لباسی که هنوز قابل استفاده است ولی دیگر اندازه‌ام نیست، چه‌کار کنم؟

بیشتر بخوانید about لباس همیشگی من

نوشته : editor3 /
تعداد دیدگاه: 0 /
چه کار کنم اگر همیشه غرغر می‌کنم

این مجموعه سعی کرده است تا راهنمایی عملی باشد برای آموزش و تشویق بچه ها، برای دسترسی به تغییرات مثبت و شاد در زندگی. بیشتر بخوانید about چه کار کنم اگر همیشه غرغر می‌کنم

نوشته : editor5 /
تعداد دیدگاه: 0 /
کتاب کودک و نوجوان: یک سال بدون او

این کتاب را لیز کسلر در سال ۲۰۱۱ نوشته و فاصله ی انتشار تا ترجمه ی آن خیلی کم است. کتاب حکایتی است درباره ی روزگار خودمان؛ روزگاری که تکنولوژی بر روابط انسانی بین افراد تاثیر گذاشته است. بیشتر بخوانید about یک سال بدون او

نوشته : editor5 /
تعداد دیدگاه: 0 /