کتاب کودک و نوجوان: کلمنتین با استعداد

کلمنتین با استعداد

در مدرسه کلمنتین همه دانش آموزان در تلاش هستند برای سفر بهاری خود پول تهیه کنند. کلاس سومی‌ها و چهارمی‌ها تصمیم دارند استعدادهای خود را در مراسمی به نمایش بگذارند. امّا کلمنتین کار ویژه‌ای که مناسب این برنامه باشد به فکرش نمی‌رسد.

او به هر دری می‌زند، از پدر و دوستش مارگارت که توانایی‌های زیادی دارد کمک می‌خواهد ولی کارهای پیشنهادی آن‌ها از نظر کلمنتین ارزش نمایش در مراسم را ندارد.

کلمنتین در پایان مراسم می‌فهمد که همه ما توانایی‌ها و استعدادهای ویژه‌ای داریم؛ مهم نیست چقدر کوچک.

هنگامی که مدیر برای اداره جلسه مراسم از او کمک می‌خواهد، هرگز تصور نمی‌کند که این یک توانایی ویژه است و هر کسی از عهده این کار بر نمی‌آید. او در مراسم به همه جوانب توجه دارد و با حضور و یادآوری‌های به موقع خود سبب می‌شود که مراسم به خوبی برگزار شود. در پایان برنامه هیچ چیز برای او دلنشین‌تر و لذت‌بخش‌تر از شنیدن تشویق مدیر و تماشاگران برای نقشی که در اجرای خوب برنامه داشته نیست.

کسب استقلال و کشف استعدادهای کودکان هدف اصلی نهادهای آموزش و پرورش است. داستان « کلمنتین با استعداد » با ماجراهای خنده‌دار بر وجود توانایی‌های ناشناخته در افراد تأکید می‌کند و سبب بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان می‌شود.

درباره‌ نویسنده کتاب « کلمنتین با استعداد »

سارا پنی پاکر نویسنده‌ای آمریکایی است و تاکنون ۱۷ عنوان کتاب از جمله مجموعه داستان‌های کلمنتین را برای کودکان نوشته است. از این مجموعه تاکنون « کلمنتین »، « نامه های کلمنتین »، « کلمنتین و جلسه‌ی خانوادگی » و « کلمنتین دوست هفته » به فارسی ترجمه شده است. از دیگر کتاب‌های این نویسنده که به فارسی هم ترجمه شده است « روباهی به نام پکس » را می‌توان نام برد. او مجموعه‌ای هم با یکی از شخصیت‌های کتاب کودکان به نام « استنلی صافه » نوشته است که جف براون بیش از چهل سال پیش آن را خلق کرد.

او برای کتاب « نامه‌های کلمنتین » جایزه‌ کریستوفر و برای کتاب «پی‌یر عاشق » جایزه‌ بادبادک طلایی را از آن خود کرده است.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
The talented Clementine
ناشران
نویسنده
Sara Pennypacker, سارا پنی پاکر
ویراستار
  • فاطمه ستوده
برگردان
  • نسرین وکیلی
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۰

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.