کتاب کودک و نوجوان: کودک و قصه: روش های آفرینش قصه با کودکان و نوجوانان

کودک و قصه: روش های آفرینش قصه با کودکان و نوجوانان

کتاب "کودک و قصه" حاصل تجربه اسماعیل همتی از کارگاه "روش های آفرینش قصه" با کودکان و نوجوانان است. او دانش آموخته ادبیات دراماتیک و کارگردانی نمایش و پژوهشگر و مدرس ادبيات دراماتيك دانشگاه است و تجربه کار با کودکان و نوجوانان را در کارنامه خود دارد.  

در این کتاب هدف ارائه روشی جذاب و سرگرم کننده برای رشد ذهنی کودکان و نوجوانان از راه هنر قصه نویسی است. در این کتاب تمرکز بر رشد خلاقیت است و قصه نویسی ابزاری برای دستیابی به این هدف. "به بیان دیگر در این کتاب هدف تنها آموزش روش های قصه نویسی و دست یابی به نتیجه آن، یعنی آفرینش قصه توسط کودکان و نوجوانان نیست بلکه تجربه ای است که در روند آموزش و فرآیند آفرینشگری خود به آن دست می یابند و موجب رشد ذهنی و توانایی آنان در خلاقیت می شود."

کتاب کودک و قصه در چهار فصل نوشته شده است. دو فصل اول به بحث های نظری و تئوری اختصاص دارد و به زبان ساده اطلاعاتی درباره‌ی قصه و ویژگی‌های و انواع آن، عناصر سازنده قصه و روش‌ها و ابزارهای آفرینش و نگارش قصه و ... ارائه می‌دهد. در دو فصل دیگر تمرین‌هایی برای کارگاه « روش های آفرینش قصه » به آموزگاران پیشنهاد می‌دهد.

این کتاب یک منبع کاربردی برای آموزگارانی است که علاقمند هستند دانش‌آموزان را با لذت نوشتن آشنا کنند.  
 

شناسنامه کتاب:
پدیدآورندگان
سال نشر
۱۳۸۹

دیدگاه ها

کتاب به موضوع جالبی اشاره کرده چرا که شخصاً در ارتباط با برادر زاده ام به چنین تجربه ای دست یافته ام .


در نمایشگاه کتابی که در سمنان برگزار شده سایر آثار آقای همتی و کتابهای کتابک هم برای فروش بود. همگی ارزشمند و عالی بودند و آنطور پیدا بود استقبال مردم هم خوب بود.


عضویت در کانال تلگرام