کتاب کودک و نوجوان: ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

«برادلی چاکرز» مزخرف‌ترین بچه مدرسه بود، یک هیولای تمام عیار. هیچ چیز به اندازه تنبیه شدن او، بچه‌های دیگر را خوشحال نمی‌کرد. او در کلاس «خانم ایبل» در ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر می‌نشست، چون دیگر عقب‌تر از آنجا جایی برای نشستن او نبود؛ تا اینکه «کارلا» به مدرسه آنها آمد ... و برادلی تبدیل به دوست ‌داشتنی‌ترین پسر مدرسه شد.

کتاب «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر»، به توصیف نوجوانی می‌پردازد که شکست‌های پیشین در زندگی و روابط اجتماعی، زندگی وی را کاملا از کنترل خارج کرده است. «لوییس سکر» در این کتاب، به توصیف دقیق و زیبای روحیات و عواطف این کودکان و پیچیدگی رفتار با آنان پرداخته و شیوه برخورد و واکنش صحیح نسبت به آنان را ارائه کرده است. مطالعه کتاب به معلمان، مشاوران و والدینی که با نوجوانان ناسازگار رویاروی هستند، پیشنهاد می‌شود. جذابیت و طنز کتاب مطالعه آن را برای خوانندگان نوجوان و بزرگسال، بی‌اندازه شیرین می‌کند. کتاب «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر»، برنده ۱۹ جایزه ادبی در امریکا شده است.


رمان نوجوان «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر» برای دانش‌آموزان چهارم، پنجم و ششم دبستان مناسب است، مخصوصا برای دانش آموزانی که با سیستم مدرسه و رابطه با گروه هم‌سالان مشکل دارند، قلدری می‌کنند یا خود اذیت می‌شوند. این کتابِ خوش‌خوان به درک بهتر دیگران و کشف معجزه‌ همدلی کمک می‌کند. نویسنده‌ش، نویسنده رمان درخشان گودال‌هاست.

گزیده‌هایی از کتاب

 روز شنبه، همین که مادرش وارد اتاقش شد، گفت:" برادلی، بجنب!
می خواهیم به یک سلمانی واقعی برویم!" او این عبارت را با لحنی
گفت که انگار سلمانی، شگفت انگیز ترین جای دنیاست!

دیدگاه ها

این کتاب واقعا هم شایسته ی ۱۹ جایزه است!!!


یکی از لذت بخش ترین و زیباترین کتابهایی بود که خواندم
لطفا درصورت امکان عنوان کتابهایی با این سبک نگارش و مضمون را درصورت موجود بودن ،بگویید.با تشکر از سایت بسیار جامع و پربارتان


سلام دوست عزیز خوشبختانه آثار دیگری از لوئیس سکر هم به فارسی ترجمه شده است. ما پیشنهاد می کنیم که مطالعه تان را با خواندن "آخرین گودال"، "سگها لطیفه نمی گویند" یا "پسری که آبرویش رفت" ادامه بدهید.


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.