دیدار با جن ها

دیدار با جن ها

بین "هیلاری" و "سارا-کیت" دوستی عمیقی پیدا می شود که عامل آن وجود خانه و دهکده جن ها در حیاط پشتی خانه سارا-کیت است. سارا-کیت دختر عجیب و مرموزی است که هیچ دوستی در مدرسه ندارد. بد لباس و تند خوست.

از مادر بیمارش بدون حضور پدر و کمک دیگران پرستاری می کند و برای گذران زندگی دست به هر کاری می زند حتی دزدی از فروشگاه. این دو نفر در دو شرایط و دو فضای متفاوت زندگی می کنند. هیلاری به خوبی می داند که دهکده ی جن ها ساخته ی دست سارا-کیت است اما نمی خواهد باور کند. چرا؟ چرا هیلاری با وجود داشتن امکانات خوب زندگی، دوستان خوب و شرایط عالی در درس، تن به دوستی با سارا-کیت و تحمل توهین های او می دهد........؟ راز این دوستی چیست؟

داستان "دیدار با جن ها" یک داستان واقعگرای عجیب و پر کشش است. این کتاب به افرادی تنها که نیاز به همراهی و دوستی بدون چشمداشت دارند هدیه می شود. این اثر کارکرد روانشناسی دارد و به کودکانی که از والدین بیمار خود نگهداری می کنند اعتماد به نفس می دهد.

کتاب برنده لوح افتخار نبوبری در ١٩٩٠ بوده و ٥ جایزه دیگر آن جایزه کتاب سال اسکول لایبری جورنال، بهترین کتاب به انتخاب انجمن کتابداران امریکا، بهترین کتاب به انتخاب انجمن ویراستاران، بهترین کتاب به انتخاب مجله ی هورن بوک و بهترین کتاب به انتخاب والدین است.

 

 

گزیده‌هایی از کتاب

چه قدر احمق بوده که فکر می کرده جن ها پاهای نوک تیز و
کلاه های کوچک دارند. چه قدر ابله بوده که فکر می کرده آن ها
همیشه باید موجودات کوچکی باشند.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Afternoon of the elves
ناشران
نویسنده
Janet Taylor Lisle, جانت تیلور لیسل
ویراستار
  • فرمهر منجزی
ویژه نامه ها
برگردان
  • نسرین وکیلی
سال نشر
۱۳۸۸

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.