کتاب کودک و نوجوان: واحد سفر

واحد سفر

هر کس در دوران کودکی خود با خانواده اش به سفر یا سفرهایی می رود. پدیده ی سفر، حتی در داخل شهر، یا دیدن روستاها، شهرها و کشورهای ناشناخته، از هیجان و جذابیت بسیار برخوردار است، به ویژه برای کودکان. کودک در سفر با  آدم ها و مکان های گوناگو ن آشنا می شود و بسیار چیزها می آموزد و تجربه های تازه می اندوزد.

به گفته ی گذشتگان: سفر انسان را پخته می کند.

درکتاب "واحد سفر" از مجموعه کتاب های کار موسسسه ی پژوهشی دنیا، با نگرش به سفر به عنوان ابزاری برای تجربه اندوزی، آشنایی با دیگر فرهنگ ها، ایجاد آمادگی برای پذیرش تفاوت ها و دستیابی کودکان به مهارت های فردی و اجتماعی بیشتر، مادران و پدران و مربیان، با آموزه ها و فعالیت های گوناگون و پرکشش آشنا می شوند، از جمله چگونگی آماده کردن کودکان برای سفر، شناخت وسایل ترابری گوناگون برای رفتن به سفر، بهره گیری از نقشه برای یافتن مکانی که قرار است کودک همراه خانواده ی خود به آنجا  سفرکند، آگاهی از آب و هوا و وضعیت جاده، دلایل سفر، برداشتن عکس از جاهای دیدنی و مردم، نوشتن خاطره های خوب و بد درباره ی سفر و همسفران، چگونگی رفتار جمعی در سفر، نقاشی از منظره های طبیعی، آشنایی با بازی ها و غذاهای بومی، پوشاک و....

در این کتاب ۵۶ فعالیت جذاب برای گسترش آموزه ها پیشنهاد شده است که کمک می کند سفر به عنوان پدیده ای لذت بخش و ضروری در زندگی کودکان، در ذهن آن ها جایگیر می شود. 

 

شناسنامه کتاب:
ناشران
نویسنده
گروه واحد کار
سال نشر
۱۳۸۸

ديدگاه شما