فارسی آموز ادبی ۱

فارسی آموز ادبی ۱

برای کودکان پیش دبستان و سال اول دبستان مجموعه‌ای از دو کتاب خواندن و کارورزی، پوستر، نماکارت آموزش حروف الفبا این مجموعه مهارت‌های چهارگانه سواد: شنیدن، گفتن، خواندن و نوشتن را در کودکان تقویت می‌کند.

در پیش دبستان کودکان با شنیدن داستان‌های کوتاه و زیبای نخودی، لذت از ادبیات را تجربه می‌کنند. داستان‌های ساده، کوتاه و زیبای نخودی شوق خواندن و بیان داستان‌ها را در آن‌ها برمی انگیزد و بدین سان مهارت شنیدن و بیان کردن در کودکان تقویت می‌شود.

در پایهٔ اول دبستان، کودکان الفبا و واژه‌ها را با بازی و شادی، به شیوه‌های خلاق می‌آموزند. افزون بر تقویت مهارت‌های شنیدن و بیان کردن، کودکان در این دوره مهارت‌های خواندن و نوشتن را نیز فرامی گیرند.

در کتاب کارورزی داستان‌های نیمه تمامی وجود دارد که کودکان پیش دبستانی با کمک بزرگسالان و کودکان پایهٔ یک خود به تنهایی داستان را می‌خوانند و با تخیل خود آن را به پایان می‌رسانند. این نخستین تجربه‌های تخیل ورزی در خلق یک اثر ادبی برای کودکان خواهد بود.

کاربردها و فعالیت ها

 نخودی (شخصیت اصلی در فارسی آموز ادبی) با شخصیتی به ظاهر کوچک و روحی بزرگ و حساس و کنجکاو، درست همانند کودکانی است که داستان‌هایش را می‌خوانند. در واقع داستان‌های او تخیل به واقعیت درآمده گروه پرشماری از کودکان‌اند. نخودی شخصیتی بزرگسال نیست که با کارهای عجیب و غریب، خود را وارد ذهن کودکان کند. رخدادهای داستانک‌ها همگی در حوزه زندگی و تخیل کودکان‌اند. کودکان با او شاد می‌شوند، می خندند، شگفت زده می شوند و یاد می گیرند. همه چیز در داستانک های نخودی با سادگی کودکانه همراه است. این کتاب برای کودکان پیش‌دبستانی و پایه اول دبستان مناسب است. 

مربیانی که این کتاب را با کودکان کار می‌کنند، می‌توانند از راهکارها و تجربه‌هایی که در دستنامه آموزش خلاق کودک محور برای کودکان پیش دبستان و دستنامه فارسی آموز ادبی ۱ ارائه شده، بهره ببرند. 

شناسنامه کتاب:
ناشران
نویسنده
محمد هادی محمدی
سال نشر
۱۳۸۶
راهنمای کتاب:
دسته بندی های کتاب
گروه سنی:
فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان و نوجوانان, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۳ - ۶ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۷ - ۹ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان و نوجوانان, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۳ - ۶ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۷ - ۹ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان و نوجوانان, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۳ - ۶ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۷ - ۹ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان و نوجوانان, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۳ - ۶ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۷ - ۹ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال

ديدگاه شما

پرسش و پاسخ