فارسی آموز ادبی ۱

فارسی آموز ادبی ۱

برای كودكان پیش دبستان و سال اول دبستان مجموعه ای از دو كتاب خواندن و كارورزی، پوستر، نماكارت آموزش حروف الفبا این مجموعه مهارت های چهارگانه سواد: شنیدن، گفتن، خواندن و نوشتن را در كودكان تقویت می كند.

در پیش دبستان كودكان با شنیدن داستان های كوتاه و زیبای نخودی، لذت از ادبیات را تجربه می كنند. داستان های ساده، كوتاه و زیبای نخودی شوق خواندن و بیان داستان ها را در آن ها برمی انگیزد و بدین سان مهارت شنیدن و بیان كردن در كودكان تقویت می شود. در پایه ی اول دبستان، كودكان الفبا و واژه ها را با بازی و شادی، به شیوه های خلاق می آموزند. افزون بر تقویت مهارت های شنیدن و بیان كردن، كودكان در این دوره مهارت های خواندن و نوشتن را نیز فرامی گیرند. در كتاب كارورزی داستان های نیمه تمامی وجود دارد كه كودكان پیش دبستانی با كمک بزرگسالان و كودكان پایه ی یک خود به تنهایی داستان را می خوانند و با تخیل خود آن را به پایان می رسانند. این نخستین تجربه های تخیل ورزی در خلق یک اثر ادبی برای كودكان خواهد بود.

 برای آگاهی از مراکز فروش این کتاب این جا کلیک کنید.

کاربردها و فعالیت ها

 نخودی (شخصیت اصلی در فارسی آموز ادبی) با شخصیتی به ظاهر کوچک و روحی بزرگ و حساس و کنجکاو، درست همانند کودکانی است که داستان هایش را می خوانند. در واقع داستانهای او تخیل به واقعیت درآمده گروه پرشماری از کودکان اند. نخودی شخصیتی بزرگسال نیست که با کارهای عجیب و غریب، خود را وارد ذهن کودکان کند. رخدادهای داستانک ها همگی در حوزه زندگی و تخیل کودکان اند. کودکان با او شاد میشوند، می خندند، شگفت زده می شوند و یاد می گیرند. همه چیز در داستانک های نخودی با سادگی کودکانه همراه است. این کتاب برای کودکان پیش دبستانی و پایه اول دبستان مناسب است. 

مربیانی که این کتاب را با کودکان کار می کنند، می توانند از راهکارها و تجربه هایی که در دستنامه آموزش خلاق کودک محور برای کودکان پیش دبستان و دستنامه فارسی آموز ادبی ۱ ارائه شده، بهره ببرند. 

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.