کتاب کودک و نوجوان: دو پرنده، دو بال: داستان یک دوست واقعی

دو پرنده، دو بال: داستان یک دوست واقعی

تک بال زمانی که از تخم بیرون آمد خبر نداشت که با پرنده های دیگر فرق می کند. او فقط با یک بال به دنیا آمده بود و با وجود آن که برادرانش به او می خندیدند و او را اذیت می کردند و حتی به او خوراکی نمی دادند، اما او نمی خواست باور کند که مانند آن ها نیست و نمی تواند پرواز کند.

او تلاش کرد برای خودش یک بال بسازد، اما نتوانست! او بهتر دید بجای پرواز راه برود. پس او راه رفت، راه رفت، راه رفت تا از جنگل بیرون آمد و به شهر رسید. بدنبال جایی برای خوابیدن بود که با منقار زرد که در یک جعبه مقوایی نازک زندگی می کرد روبرو شد.عجیب بود! او هم یک بال داشت و همین سبب خنده فراوان هر دو آن ها شد. آن دو با هم به جنگل برگشتند و برای خودشان لانه ساختند و زندگی خوبی در کنار هم شروع کردند و با تمرین های زیادی که کردند با هم پرواز کردن را یاد گرفتند.

دو پرنده، دو بال داستانی امید بخش است با پایانی شاد. و به بزرگ و کوچک یاد آوری می کند که هرگز در مقابل آرزوهایشان کوتاه نیایند. می توان گام هایی به جلو برداشت و جهان را کشف کرد و به نتایجی دست یافت که غیر قابل باور باشد. کتاب برای گروه سنی ٤ – ٩ سال مناسب است و علاوه بر آن کودکان با نیاز ویژه که دارای معلولیت جسمی هستند نیز می توانند با آن همانند سازی کنند.

 

دیدگاه ها

خیلی داستان جالب و بامزه ای است و نشان میدهد که چه قدر آن جوجه مهربان لوده که با تک بال پرواز کرده


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.