کتاب کودک و نوجوان: مجموعه منظومه خورشیدی: بزرگترین سیاره، سیاره ی برجیس

مجموعه منظومه خورشیدی: بزرگترین سیاره، سیاره ی برجیس

این مجموعه شامل ٩ جلد کتاب است به نام های ١-سیاره های کوتوله، پلوتون، کرون، سیریزو اریس ٢- نزدیک ترین به سیاره خورشید، سیاره ی تیر ٣- خانه ی ما، سیاره ی زمین ۴- سیاره ی سرخ، سیاره ی بهرام ۵- بزرگترین سیاره، سیاره ی برجیس ۶- غول حلقه دار، سیاره ی کیوان ٧- به پهلو خوابیده، سیاره ی اورانوس ٨- دورترین از خورشید، سیاره نپتون ٩- درخشان ترین در آسمان، سیاره ی ناهید.

در این مجموعه کتاب ها اطلاعاتی در باره ی ۹ سیاره منظورمه شمسی به مخاطب داده می شود. اطلاعاتی مانند اندازه، دما، مدار چرخش و گردش، اتمسفر، جنس، چگالی، فاصله آن ها نسبت به خورشید و جایگاه آن ها در منظومه شمسی.

روش ارایه اطلاعات کتاب عنوان بندی شده است که دبیران محترم می توانند از آن به شکل پرسش و پاسخ برای یادگیری بهتر مخاطب استفاده کنند. اشاره به برخی اسطوره ها و باورهای مردم باستان در باره ی سیاره ها باعث جذابیت بیشتر کتاب می شود.

زبان کتاب ساده و روان و مناسب متن است. تصاویر نقاشی و هماهنگ با متن و گاهی فراتر از متن هستند و اطلاعات بیشتری را در دسترس مخاطب قرار می دهد. کاغذ کتاب گلاسه با کیفیت و صحافی خوب است. درخواست ناشر محترم از مخاطب کتاب برای ارایه نظرات در باره ی این کتاب ها از طریق پیام نگار و صندوق پستی از نکات مثبت این مجموعه کتاب هاست.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
The Largest Planet: Jupiter
نویسنده
Nancy loewen, نانسی لوئین
برگردان
  • حسن سالاری
فهرست کتاب های ماه
پدیدآورندگان
سال نشر
۱۳۹۱

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.