آیا این راش است؟

عنوان لاتین
?Is that a rash

کتاب «آیا این راش است؟» از مجموعه کتاب‌های «سلامت من» است. راش به هر گونه بیماری پوستی گفته می‌شود که با تغییر رنگ و نما یا بافت همراه باشد.

کتاب «آیا این راش است؟» اطلاعاتی درباره عواملی مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها و حساسیت‌ها به مخاطب می‌دهد.

هم چنین در باره بیماری‌هایی که باعث ایجاد راش در پوست می‌شوند توضیحاتی به مخاطب داده می‌دهد.

اطلاعات به شیوه مستقیم ارائه و عنوان‌بندی شده است که معلم می‌تواند از آن به صورت پرسش و پاسخ برای آموزش مخاطب استفاده کند. فعالیت‌های عملی ارایه شده در کتاب مفید هستند و باعث جذب مخاطب می‌شوند.

تصویرها عکس مستند و نقاشی و گاهی همراه با طنز هستند و عدم تفکیک جنسیتی در آن‌ها کاملا دیده می‌شود که از نکات مثبت آن است. موضوع کتاب نیز نو و جذاب است.

عنوان‌های دیگر این مجموعه عبارتند از : «دردها و کشیدگی عضلات»، «چی باعث می شود که تو سرفه کنی، عطسه کنی، سکسکه کنی، آروغ بزنی، چشمک بزنی، خمیازه بکشی، عرق کنی و می لرزی»، «واکسیناسیون»، «گوش درد» و «اختلال کاهش توجه»

 

درباره نویسندگان کتاب «آیا این راش است؟»

نویسندگان کتاب دکتر الوین سیلور استاین استاد رشته زیست‌شناسی در دانشگاه نیویورک است و همسر او ویرجینیا سیلور استاین مترجم مقاله‌های علمی روسی است. آن‌ها بیش از ۱۸۰ کتاب برای کودکان نوشته‌اند.

لورا سیلور استاین نان فارغ التحصیل از دانشگاه کین از دوران دبیرستان به والدین خود در نوشتن کتاب کمک می‌کند.

او در نگارش بیش از ۵۰ کتاب در باره بیماری‌ها و سلامت، مفاهیم مربوط به سلامتی، گونه‌های حیوانات در معرض انقراض و حیوانات اهلی همکاری داشته است.

کتاب آیا این راش است؟

 

 

برگردان
محمد رضا کیان نژاد
تصویر اضافی
تهیه کننده
گروه علوم شورای کتاب کودک
سال نشر
۱۳۹۳
نویسنده
Laura Silverstein Nunn, Alvin Silverstein ,Virginia Silverstein, الوین سیلور استاین, ویرجینیا سیلور استاین, لورا سیلور استاین
Submitted by editor3 on