مسابقه بین المللی طراحی پوستر و ویدئوی روز جهانی غذا برای کودکان و نوجوانان

مسابقه بین المللی طراحی پوستر و ویدئوی روز جهانی غذا برای کودکان و نوجوانان

دفتر نمایندگی سازمان خواربار و کشاروزی ملل متحد (فائو) در ایران از همه ی کودکان و نوجوانان کشورمان دعوت کرد تا در مسابقه بین المللی طراحی پوستر و ویدئوی روز جهانی غذا در سال ۲۰۱۶ با شعار «آب و هوا در حال تغییر است، غذا و کشاورزی نیز باید تغییر کند» شرکت کنند.

کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۹ سال می توانند طراحی و نقاشی های خود را درباره ی این موضوع اسکن کنند و برای این مسابقه بفرستند. 

نوجوانان ۱۳ تا ۱۹ سال هم چنین می توانند با تهیه یک ویدئو که زمان آن بیشتر از یک دقیقه نباشد و بارگذاری آن در سایت یوتیوب (YouTube) و  نوشتن مشخصات خود در محل تعیین شده در وبسایت این سازمان همانند نوجوانان سراسر دنیا در این مسابقه شرکت کنند.

علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند تا تاریخ ۹ مهر ۱۳۹۵ (۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶) از به نشانی اینترنتی مسابقه مراجعه کنند و با انتخاب گزینه ی مسابقه پوستر (Poster Contest) و یا مسابقه ویدئو (Video Contest) و نیز نوشتن مشخصات خود به زبان انگلیسی و بارگذاری (آپ لود) آثار تولیدی در این مسابقه شرکت کنند.

بر اساس پیش بینی های موجود تعداد جمعیت رو به رشد جهان تا سال ۲۰۵۰ به حدود ۹ میلیارد نفر افزایش خواهد یافت و گمانه زنی های فائو نیز بیانگر آن است که برای تامین غذای مورد نیاز این جمعیت باید به میزان ۶۰ درصد بر تولیدات غذایی جهانی افزوده شود.

در حالی که در پی تغییرات آب و هوایی، کشاورزی خرد و خانوادگی که به عنوان تامین کنندگان اصلی غذای مصرفی مردم جهان به شمار می آیند، به دلیل بالا رفتن دمای هوا، خشکسالی و مسائل جوی و همچنین بروز بلایای طبیعی با مشکلات فراوانی روبرو شده است.

از این رو فائو نیز شعار روز جهانی غذای سال ۲۰۱۶ را «آب و هوا در حال تغییر است، غذا و کشاورزی نیز باید تغییر کند» را برگزیده است تا از این طریق بر تغییر الگوی تولید غذا و کشاورزی متناسب با تغییرات آب و هوایی تاکید ویژه ای داشته باشد و به نوعی در جهت تقویت اجرای کشاورزی اقلیم- هوشمند گام بردارد.

مسابقه پوستر و ویدئوی روز جهانی غذا، به کودکان و نوجوانان این فرصت را می دهد تا با پرداختن به این شعار، تصورتشان را در باره ی رابطه میان تغییرات آب و هوایی و تولیدات غذایی و کشاورزی و نیز ارتباط آن با پدیده ی گرسنگی را با دیگران به اشتراک بگذارند.

فائو هر ساله در تاریخ ۱۶ اکتبر (۲۵ مهرماه) با برگزاری مراسم های با شکوهی روز جهانی غذا را که برابر با سالروز تاسیس این سازمان بین المللی است، در  سراسر جهان گرامی می دارد. مراسم روز جهانی غذا در ۱۵۰ کشور جهان برگزار می شود و به همین سبب نیز این رویداد یکی از شناخته شده ترین روزهای موجود در تقویم جشن های مهم سازمان ملل متحد به شمار می رود.

ديدگاه شما