کودکان بیش فعال و گردش در طبیعت

کودکان بیش فعال و گردش در طبیعت

برای کودکان مبتلا به بیش‌فعالی یا کم‌ توجهی انجام دادن تکالیف مدرسه و یا گذراندن یک آزمون که به تمرکز نیاز دارد، می تواند دشوارترین کار دنیا باشد.

این کودکان توانایی کنترل احساسات خود را ندارند و به همین جهت  شاید بتوان آن ها را پر سر و صداترین نامید. اما آیا پدر و مادر یک کودک بیش فعال در کنار درمان های پزشکی راه دیگری هم برای آرامش بخشیدن به کودک بی قرار خود دارند؟
پاسخ به این پرسش راه به یک روش درمانی ساده و کم هزینه می برد و آن «استفاده از طبیعت» است.
نتیجه یک بررسی که در دانشگاه «ایلینویز» آمریکا انجام شده نشان می‌ دهد کودکان بیش‌فعال یا کم‌توجه پس از ٢٠ دقیقه پیاده‌ روی در پارک یا یک فضای طبیعی، در مقایسه با همین‌ مقدار پیاده ‌روی در مراکز تجاری یا مسکونی، تمرکز و توجه بیشتری بدست می آورند.
«فابر تیلور»، یکی از کارشناسان این پژوهش  می گوید: «بررسی های پیشین نشان داده بود که ممکن است رابطه‌ ای میان گذراندن زمان در طبیعت و کاهش نشانه‌های بیش‌فعالی یا کم‌توجهی در کودکان، وجود داشته باشد. برای اثبات این مسئله، کودکان را در سه ناحیه - یک ناحیه سرسبز و دو ناحیه با سرسبزی کمتر -  به پیاده ‌روی بردیم و تمامی شرایط مرتبط با پیاده‌روی را یکسان نگه داشتیم.»
 بررسی این پژوهش نشان داد: «پس  از گردش در فضای سرسبز، کودکان در حالت کلی تمرکز بهتری در مقایسه با گردش در مراکز تجاری و شهری داشته‌اند. هر چه محل گردش سرسبزتر باشد، کودک آرامش و تمرکز بیشتری بدست می آورد.»

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۸-۰۵-۱۸ ۰۸:۵۸
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.