‌برای صلح پایدار در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنید!

‌برای صلح پایدار در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنید!

سی ام شهریور ماه برابر با روز جهانی صلح است. دبیرکل سازمان ملل متحد در آستانه ی این روز پیامی داده است که بیش ازهر چیز به ضرورت آموزش و پرورش بنیادین برای ترویج صلح می پردازد.

بان کی مون این روز را زمانی مناسب برای بازتاب باورهای صلح طلبانه و مبارزه با خشونت و نیز برقراری آتش بس در دنیای امروز دانست.

او برای یادبود تمامی کشته شدگان و بازماندگان دردمند، همگان را به یک دقیقه سکوت در ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی دعوت کرد.

بان کی مون در ادامه گفت: امسال هدفمان پررنگ کردن نقش آموزش و پرورش در برقراری صلح است؛ زیرا نقش آن در پرورش شهروندان و نیز ساختن جامعه ای آرام و صلح آمیز ضروری است.

او همچنین به ملاله یوسف زی و شعار معروفش «یک آموزگار، یک کتاب، یک قلم می تواند دنیا را تغییر دهد» در سازمان ملل اشاره کرد و گفت این بزرگترین افزار ماست. بر این پایه حق همه کودکان را آموزش با کیفیت دانست و در این راستا از دولت مردان و سیاست مداران برای فرستادن همه ی کودکان به مدرسه و تامین امکانات مناسب زندگی در سده بیست و یکم یاری خواست.

بر پایه ی آمار، ۵۷ میلیون کودک تا کنون از هیچ گونه امکان آموزش برخوردار نیستند و میلیون ها کودک دیگر به آموزش مناسب نیازمندند. بدین ترتیب آموزش کودکان فقیر و به حاشیه رانده شده، نیازمند رهبری سیاسی جسورانه و افزایش تعهدات مالی است. کمک های مالی آموزشی برای نخستین بار در این دهه کاهش یافته است و ما باید با ایجاد مشارکت های جدید و جلب توجه ها به سمت کیفیت آموزشی، این دگرگونی را وارونه کنیم.

بان کی مون در پایان از همگان خواست: بیایید به کودکانمان ارزش شکیبایی و احترام دوسویه را بیاموزیم، بیایید برای مدرسه ها و آموزگاران سرمایه گذاری کنیم تا بتوانیم دنیایی عادلانه و پاسخ گو به نیاز همگان بسازیم، دنیایی که تفاوت در آن ارزش باشد. بیایید برای برقراری و ماندگاری صلح تلاش کنیم.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲-۰۶-۲۶ ۱۵:۴۱
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.