روشنگران تاریکی

روشنگران تاریکی

کتاب «روشنگران تاریکی» در برگیرنده زندگی باغچه بان و همسر و یاورش صفیه میربابایی و یادداشت های ثمین و ثمینه باغچه بان درباره زندگی پدر و مادرشان و مجموعه عکس‌هایی از آلبوم خانوادگی آن ها است.

جبار باغچه بان از پیشگامان آموزش و پرورش نوین و پایه گذار آموزش و پرورش ناشنوایان ایران است. او یک مبارز واقعی است و در جنگ با تاریکی و نادانی اگر چه زخم ها بر می دارد اما پیروزی با اوست زیرا باور دارد که پیروزی با دانایی است.

کتاب «روشنگران تاریکی»  تلاش‌های جبار باغچه بان و همسرش به عنوان یکی از تاثیرگزارترین کوشندگان راه فرهنگ و ادبیات کودکان را بازگو می کند و الگویی آرمانی اما واقعی در دسترس نسل جدید می گذارد تا از دشواری ها نهراسند و آن ها نیز با ادامه راه آن ها به کاروان بزرگ روشنگران تاریکی این سرزمین بپیوندند.

کتاب با یادداشت‌های صفیه میربابایی همسر باغچه بان آغاز می‌شود و با زندگینامه ی خود نوشت باغچه بان ادامه می یابد. او در این نوشته از سختی‌های راه گفته است و دردهایش. او خود، نوشته اش را به فریاد گوش خراشی تشبیه کرده است و امیداش این بوده است که: "این فریاد جانگدازی من، لااقل موجب عبرت خوانندگان باشد و بس". کتاب «روشنگران تاریکی» کتابی است تفکر برانگیز و اثر بخش.

این اثر نخستین جلد از مجموعه کتاب‌های زندگینامه کوشندگان راه بهزیستی کودکان ایران است که موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات منتشر کرده است.

ویدئوها

دیدگاه ها

امکانش هست که متن کامل کتاب را در اختیار من بگذلرد


برای سفارش کتاب می توانید از طریق نشر چيستا اقدام کنید
نشانی: تهران، خیابان يوسف آباد، خيابان بيست و سوم، کوچه شايان، پلاک ۲۶، طبقه اول
تلفن و نمابر: ٨-٨٨٧١٨٧٥٧


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.