روشنگران تاریکی

روشنگران تاریکی

کتاب «روشنگران تاریکی» در برگیرنده زندگی باغچه بان و همسر و یاورش صفیه میربابایی و یادداشت های ثمین و ثمینه باغچه بان درباره زندگی پدر و مادرشان و مجموعه عکس‌هایی از آلبوم خانوادگی آن ها است.

جبار باغچه بان از پیشگامان آموزش و پرورش نوین و پایه گذار آموزش و پرورش ناشنوایان ایران است. او یک مبارز واقعی است و در جنگ با تاریکی و نادانی اگر چه زخم ها بر می دارد اما پیروزی با اوست زیرا باور دارد که پیروزی با دانایی است.

کتاب «روشنگران تاریکی»  تلاش‌های جبار باغچه بان و همسرش به عنوان یکی از تاثیرگزارترین کوشندگان راه فرهنگ و ادبیات کودکان را بازگو می کند و الگویی آرمانی اما واقعی در دسترس نسل جدید می گذارد تا از دشواری ها نهراسند و آن ها نیز با ادامه راه آن ها به کاروان بزرگ روشنگران تاریکی این سرزمین بپیوندند.

کتاب با یادداشت‌های صفیه میربابایی همسر باغچه بان آغاز می‌شود و با زندگینامه ی خود نوشت باغچه بان ادامه می یابد. او در این نوشته از سختی‌های راه گفته است و دردهایش. او خود، نوشته اش را به فریاد گوش خراشی تشبیه کرده است و امیداش این بوده است که: "این فریاد جانگدازی من، لااقل موجب عبرت خوانندگان باشد و بس". کتاب «روشنگران تاریکی» کتابی است تفکر برانگیز و اثر بخش.

این اثر نخستین جلد از مجموعه کتاب‌های زندگینامه کوشندگان راه بهزیستی کودکان ایران است که موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات منتشر کرده است.

ویدئوها
شناسنامه کتاب:
نویسنده
جبار باغچه بان
سال نشر
۱۳۸۹
راهنمای کتاب:
دسته بندی های کتاب

دیدگاه ها

امکانش هست که متن کامل کتاب را در اختیار من بگذلرد


برای سفارش کتاب می توانید از طریق نشر چيستا اقدام کنید
نشانی: تهران، خیابان يوسف آباد، خيابان بيست و سوم، کوچه شايان، پلاک ۲۶، طبقه اول
تلفن و نمابر: ٨-٨٨٧١٨٧٥٧


ديدگاه شما