کتاب کودک و نوجوان: تاریخ اخترشناسی

تاریخ اخترشناسی

 مجموعه ۵ جلدی اخترشناسی و فضا شامل منظومه خورشیدی، تاریخ اختر شناسی، کاوش در فضا، اخترشناسان و تلسکوپ ها، فضاپیمایی به نام زمین مخاطب را با مفاهیم بنیادی دانش اختر شناسی، خورشید و سیاره های منظومه شمسی، زمین و راه های حفاظت از آن، تلسکوپ های زمینی و فضایی و دانشمندانی که آن ها را ساخته اند، کوشش های دانشمندان برای شناخت هر چه بیشتر کیهان و هم چنین اخترشناسان بزرگ جهان از روزگار باستان تاکنون که برای پیشرفت این علم گام برداشته اند آشنا می شوند.

از نکات مثبت این مجموعه می توان به معرفی دانشمندان و پژوهشگران ایرانی که برای پیشرفت این علم تلاش کرده اند اشاره کرد. دبیر می تواند از آن برای تشویق دانش آموزان به کار پژوهش استفاده کند. هم چنین طرح آزمایش و پرسش در کتاب مخاطب را به کار عملی تشویق می کند.

 روش ارایه اطلاعات کتاب های این مجموعه مستقیم و عنوان بندی شده است که می توان از آن ها به صورت پرسش و پاسخ استفاده کرده ، به دانش مخاطب افزود. هم چنین به بهتر آموختن مفاهیم کتاب کمک کند.

 زبان و بیان کتاب ساده و روان است. تصاویر عکس، نقاشی، رنگی و هماهنگ با متن هستند. عنوان کردن مسائل زیست محیطی از دیگر نکات مثبت این مجموعه است.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
astronomers Through Time
ناشران
نویسنده
lisa Greathouse, Gina Dal Fuoco, Connie jankowski, لیزایی گریت هاوس, کانی یانکوسکی, جینا دال فوکو
برگردان
  • سلیمان فرهادیان, حسن سالاری
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۳

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.