جامعه نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک

Society of Children’s Book Writers and Illustrators‪(SCBWI)‬
جامعه نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک

جامعه نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک در سال ۱۹۷۱ از سوی گروهی از نویسندگان کودکان مستقر در لوس انجلس پایه گذاری شد. این سازمان بین المللی شبکه ای است ارتباطی برای تبادل اطلاعات بین نویسندگان، تصویرگران، ویراستاران، کتابداران، ناشران، کارشناسان، آموزگاران و همه افرادی که با ادبیات کودکان سر و کار دارند.

 بیش از ۱۹ هزار عضو از بیش از ۷۰ نقطه در جهان دارد و بزرگترین سازمان ادبیات کودکان جهان است. این انجمن با برگذاری ۲ همایش سالانه بین المللی در زمینه نویسندگی و تصویرگری کتاب های کودکان و ده ها همایش منطقه ای در سراسر جهان, پرداخت کمک هزینه، انتشار خبرنامه و نشریه های تخصصی در زمینه هنر و فروش مواد نوشتاری و الکترونیکی دست اندرکاران ادبیات کودک را پشتیبانی می کند.

 این نهاد سالانه ۵ جایزه در زمینه های گوناگون اهدا می کند. جایزه سالانه گلدن کیت یا بادبادک طلایی به بهترین کتاب داستانی، غیر داستانی، متن کتاب های تصویری و تصویرگری کتاب های تصویری اهدا می شود. نویسنده و تصویرگر برنده افزون برجایزه ۲۵۰۰ دلاری، هزینه سفر به لوس انجلس برای شرکت در جشن دریافت جایزه در کنفرانسی که هر ساله در ماه اگوست (تابستان) برگزار می شود، دریافت می کند. جایزه ای از سوی هیئت مدیره SCBWI برابر با ۱۰۰۰ دلار برای ویراستاران کتاب های برنده و مدیر هنری کتاب های تصویری برنده در بخش تصویر نیز اهدا می شود که در نوع خود بی نظیر است. جایزه بادبادک طلایی تنها جایزه ادبیات کودکان ونوجوانان است که از سوی همتایان ( نویسندگان و تصویرگران) داوری می شود و تنها به اعضا این انجمن اهدا می شود.

جایزه طنز سید فلشمن که در سال ۲۰۰۳ به نام سید فلشمن، نخستین برنده آن پایه گذاری شد، جایزه مریت برای بهترین مجله برای نسل جوان که در طول سال منتشر می شود، جایزه پورتفولیو (Portfolio) به بهترین اثر تصویرگری و جایزه سو الکساندر به بهترین مقاله انتقادی ارائه شده در کنفرانس سالانه لوس انجلس اهدا می شود. جایزه سو الکساندر به نام نویسنده و عضو هیئت مدیره SCBWI، نامگذاری شده است.

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.