این کتاب پر از اشتباه است

این کتاب پر از اشتباه است

«این کتاب پر از اشتباه است» چون یک چشم بزرگ‌تر از آن یکی نقاشی شد، وای اشتباه شد! و یک نقاشی عجیب که خراب شده، یک قورباغه-گربه-گاو عجیب؟ اما می‌شود آن را به بهترین بوته نقاشی تبدیل کرد. و لکه‌های جوهری که این طرف و آن طرف پخش شده‌اند، انگار که از اول قرار بوده مانند برگ‌های شناور در باد باشند.

راوی داستان در حال نقاشی است، اما اشتباهی می‌کند و یک چشم از چشم دیگر خیلی بزرگ‌تر می‌شود. اما وقتی می‌خواهد اشتباه اولش را درست کند، دوباره اشتباه دیگری می‌کند و حالا چشم دومی از اولی هم بزرگ‌تر می‌شود. فکری به ذهنش می‌رسد، عینکی برایش نقاشی می‌کند و مشکل چشم‌ها را به این شکل حل می‌کند. در صفحه‌های بعدی، مشکلاتی که یکی بعد از دیگری اتفاق می‌افتند، تبدیل به موفقیت‌هایی می‌شوند و نهایتاً تصویری زیبا شکل می‌گیرد.

یکی از دلایلی که تقریباً تمام خواننده‌های کتاب «این کتاب پر از اشتباه است»، آن را دوست دارند موضوع آن است که اشتباهات می‌توانند فرصت دوباره باشند. این کتاب مرتب این کلید واژه را تکرار می‌کند و از شرایط کاملاً نامطلوب بهترین استفاده را می‌کند. کتابی همراه با جملات کوتاه و ساده و تصاویر خارق‌العاده.

«کورینا لویکن» نویسنده و تصویرگر کتاب، ساکن ایالت واشنگتن امریکا است. او ایده نقاشی‌هایش را از طبیعت، خانواده‌اش و انسان‌ها می‌گیرد. ایده کتاب «این کتاب پر از اشتباه است» زمانی به فکر او رسید که با دانش آموزانش در مدرسه فعالیت‌های ورزشی انجام می‌داد.

گزیده‌هایی از کتاب

حتی لکه‌های جوهر که توی آسمان پخش شده بودند، شبیه برگ به نظر می‌رسیدند. انگار همیشه دلشان می‌خواست بروند توی هوا و سوار باد بشوند.

کاربردها و فعالیت ها

  پیش از بلندخوانی کتاب کمی درباره موضوعات زیر با بچه‌ها گفت‌وگو کنید:

  • فکر می‌کنید این کتاب درباره چیست؟
  • با دقت به تصویر روی جلد نگاه کنید، به نظر شما این بچه‌ها مشغول چه کارهایی هستند؟

                ادامه‌ی فعالیت‌های این کتاب را در صفحه‌ی فعالیت پیشنهادی برای کتاب این کتاب پر از اشتباه است بخوانید.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
The book of mistkes
ناشر
پروفایل نویسنده
نویسنده
Korinna Loyken, کورینا لویکن
پروفایل مترجم
تصویرگر
  • Korinna Loyken
  • کورینا لویکن
نگارنده معرفی کتاب:
برگردان (متن)
  • شبنم حیدرپور
سال نشر
۱۳۹۷

ديدگاه شما