چند راه ساده برای پیشگیری از آنفلوانزا در کودکان

چند راه ساده برای پیشگیری از آنفلوانزا در کودکان

زمستان فصل سرما خوردگی و آنفلوانزاست. علایم آنفلوانرا اغلب شامل تب و لرز، خشکی دهان، گلودرد، ضعف، گرفتگی بینی، اسهال، سرفه خشک و سردرد است.البته آنفلوانزا می تواند گاهی تبدیل به بیماری های خطرناک تری مثل ذات الریه و برونشیت حاد شود.

برای پیشگیری از آلوده شدن کودکان به آنفلوانزا چند راه کار ساده وجود دارد:

  • به کودکان خود بیاموزیم تا دستان خود را به ویژه در فصل واگیر دار بودن آنفلوانزا با دقت بیشتری و قبل از هر وعده غذایی بشویند چه در خانه و چه در مدرسه. شستن دست ها نباید کمتر از بیست ثانیه باشد و جاهایی مثل پشت دست ها، مچ ها، بین انگشتان و زیر ناخن ها فراموش نشوند. استفاده از ژل های تمیز کننده در مواقعی که دسترسی به آب و صابون نیست توصیه می شود اما هیچگاه نمی توانند جایگزین شستشوی دست ها با آب وصابون شوند.
  • با تغذیه مناسب، ورزش، نوشیدن آب، کاهش تنش در فضای زندگی و استراحت کافی ایمنی بدن کودکان تقویت می شود وبدن آن ها در برابر بیماری ها از جمله آنفلوانزا مقاوم می گردد. همچنین با مشورت پزشک می توان از فراورده های دارویی ویتامین دار در کودکان بزرگتر استفاده کرد.
  • به کودکان آموزش دهیم تا کمتر دست به بینی، چشم ها و دهانشان بزنند. چون عمده ترین راه های انتقال میکروب ها به داخل بدن همین سه راهند.
  • عطسه کردن درون یک دستمال کاغذی و دور انداختن بی درنگ آن را به کودکان بیاموزیم.
  • ازبردن بچه های کوچکتر به محیط های پر ازدحام بپرهیزیم.
  • باز کردن پنجره ها برای گردش هوای تازه درون خانه را در این فصل فراموش نکنیم.

 دکتر بابک کرمی 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۹-۱۰-۱۴ ۰۲:۳۷
متن سفارشی:

ديدگاه شما