قصه گویی موثرترین روش انتقال مفاهیم بشر دوستانه به کودکان

قصه گویی موثرترین روش انتقال مفاهیم بشر دوستانه به کودکان

مرکز آموزش تفاهم بین‌المللی آسیا و اقیانوسیه(APCEIU)  فراخوانی را برای مسابقه داستان نویسی منتشر کرده و از همه دوستداران "آموزش تفاهم بین‌المللی" دعوت کرده که آثار خود را برای انتشار در "پروژه مجموعه داستان های آموزش تفاهم بین المللی ۲۰۱۲" برای این مرکز بفرستند.

شرایط شرکت در این مسابقه چنین است:

  • شرکت کنندگان می توانند در آثارشان از هر دو شکل و فرم روایت؛ ادبیات داستانی یا ادبیات غیر داستانی استفاده کنند.
  • شرکت کنندگان می توانند آثارشان را در قالب کمدی، تراژدی، حکایت ، داستان های خانوادگی، داستان های تاریخی، قصه های سنتی و ... بنویسند و محدودیتی از این نظر ندارند.
  •  تم و موضوع پیشنهادی سال ۲۰۱۲، صلح، تنوع فرهنگی، برطرف کردن کشمکش ها (دوستی و آشتی)، اطلاع رسانی درباره ی میراث جهانی، الفبا و سواد آموزی است.
  • برای کودکان گروه سنی ۱۰- ۱۵ سال جذاب و مناسب باشد
  • آثار باید به دور از هرگونه افراط گرایی مذهبی یا تبلیغات سیاسی در مورد یک رژیم خاص یا فردی باشد.
  • پیش از این  در روزنامه، مجله یا رسانه ی دیگری منتشر نشده باشد
  • حجم اثر بین ۱ تا ۳ صفحه A4 باشد.

جایزه سه اثر برتر ۵۰۰ دلار است. نویسندگان دیگر آثار نیز هر یک ۱۰۰ دلار دریافت خواهند کرد. این آثار در وب سایت و نشریه های گوناگون این مرکز منتشر خواهد شد.

مرکز آموزش برای تفاهم بین‌المللی آسیا و اقیانوسیه در سال ۲۰۰۰ (سال بین المللی فرهنگ و صلح) بنیان گذاری شد و فعالیت خود را با پشتیبانی یونسکو و با هدف گسترش "آموزش تفاهم بین المللی" در آسیا و اقیانوسیه آغاز کرد. این مرکز تلاش می کند تا با ترویج بازی های سنتی، موسیقی و قصه های قومی و فلکور آسیا و اقیانوسیه مواد آموزشی را بر اساس دستورکار آموزشی یونسکو در منطقه فراهم کند.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می توانند آثار خود را تا تاریخ ۱۵مرداد ۱۳۹۱ به اداره آموزش کمیسیون ملی یونسکو به نشانی خیابان میرداماد، روبه ‌روی مسجد الغدیر، خیابان رازان جنوبی (شهید حصاری)، کوچه یکم، پلاک ۱۵ بفرستند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت www.unescoapceiu.org سر بزنید.

راهنما

عضویت در کانال تلگرام