کمپین روز جهانی سرطان ۲۰۱۹-۲۰۲۱ با شعار «من هستم و خواهم بود»

کمپین روز جهانی سرطان ۲۰۱۹-۲۰۲۱ با شعار «من هستم و خواهم بود»

امروز ۴ فوریه برابر با ۱۵ بهمن ماه روز جهانی سرطان است. روز جهانی سرطان از سال ۲۰۰۰ با هدف بالا بردن آگاهی درباره سرطان و بسیج کردن جهان برای حفظ جان انسان‌ها در برابر این بیماری برگزار می‌شود.

شعار کمپینی که از امسال (۲۰۱۹) تا سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود «من هستم و خواهم بود» است. این شعار از تعهد شخصی حمایت می‌کند و نشان‌دهنده تاثیر حرکت‌های فردی بر آینده بیماران مبتلا به سرطان است.

آماری که سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده نشان می‌دهد تعداد افراد مبتلا به سرطان پیوسته در حال افزایش است. در سال ۲۰۱۸ تعداد بیماران مبتلا به سرطان ۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بود. بیشترین قربانیان این بیماری مبتلایان به سرطان ریه، روده و معده، کبد و پستان بوده‌اند. یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در جهان بر اثر سرطان ریه مرد‌ه‌اند. سرطان روده ۸۸۱ هزار قربانی، معده ۷۸۳ هزار، کبد ۷۸۲ هزار و پستان ۶۲۷ هزار قربانی گرفته است.

بیش از نیمی از (۶۵ درصد) مرگ و میر ناشی از سرطان‌ها در کشورهای کمترین توسعه یافته در جهان اتفاق می‌افتد. در کشورهایی با درآمد بالا هم میزان مرگ و میر در میان جوامع کم درآمد، بومی، مهاجران، پناهندگان و روستاها بیشتر است که امر ناشی از نابرابری در دسترسی به پیشگیری، تشخیص، درمان و مراقبت از سرطان است.

شعار  کمپین روز جهانی سرطان ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ «ما می‌توانیم. من می‌توانم» بود و بر سهم افراد در کاهش بیماری سرطان تاکید داشت.

آموزه‌هایی درباره سرطان برای کودکان و والدین را در ویدیو زیر ببینید

مترجم ویدیو: ترانه خداویردی

آپارات:
اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۱۱:۲۰
منبع:
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.