آنچه درباره‌ی سفر با کودکان باید بدانید

آنچه درباره‌ی سفر با کودکان باید بدانید

بسیاری از خانواده‌ها با فرا رسیدن تعطیلات نوروزی قصد سفر به مکان‌های مختلف دارند. اگر کودکی همراه خواهید داشت، حتما پیش از سفر، به نکته‌های زیر توجه داشته باشید تا سفری بی‌دردسر را تجربه کنید

بسته‌بندی هوشمندانه

وسایل مربوط به کودکان باید پیش از سفر، تهیه و بسته‌بندی شود. بسته‌بندی هوشمندانه نه تنها برای کودکان بلکه برای کل خانواده امری ضروری است. به طور حتم نمی‌خواهید زمانی که در مقصد هستید، ملزومات مورد نیاز کودکان را تهیه کنید.

باز کردن بسته‌بندی به صورت هوشمندانه

هنگامی که جایی ساکن می‌شوید، نخستین کاری که باید انجام دهید رسیدگی و راه اندازی مسائل مربوط به کودک است. برای نمونه اسباب‌بازی‌ها ، بطری، پوشک، شیر و غذای کودک باید آماده‌ی استفاده شوند. پس بهتر است در دسترس باشد تا برای پیدا کردن آن در چمدان دچار سردرگمی نشوید.

روال خانه را ادامه دهید

روال برنامه‌های کودک را در تعطیلات تغییر ندهید. حمام بچه، لالایی خواندن، بازی با اسباب بازی و تغذیه، مواردی است که زمان انجام آن‌ها در تعطیلات نباید تغییر کند یا فراموش شود.

خواب کودکان

بسیاری از کودکان با خوابیدن در بسترهای متحرک مشکل دارند. پس چند روز قبل از سفر شرایط خوابیدن روی آن را مهیا کنید تا کودک تا رسیدن روز سفر به آن عادت کند.

 

خواب کودک

 

پیدا کردن بهترین اتاق برای خانواده

زمانی که با کودکتان در سفر هستید باید بدانید که به جای بیشتر و مناسب‌تر نیاز دارید. برای نمونه بهتر است آشپزخانه از اتاق خواب‌ها جدا باشد یا اتاق کافی برای افراد وجود داشته باشد تا بی‌خوابی‌های شبانه‌ی کودکان، تمام همسفران را اذیت نکند. بد نیست در اتاق، محلی برای بازی کودک در نظر بگیرید و آن را با اسباب‌بازی‌هایش مشخص کنید. این برای انحراف ذهن کودک بهترین راه است.

 

اسباب بازی

 

خوردن صبحانه در تختخواب

موادغذایی مورد نیاز برای کودکان مانند غلات، پروتئین، حبوبات و میوه نباید در سفر فراموش شود. برای اینکه کودک راحت‌تر غذا بخورد و همچنین خود شما هم راحت‌تر باشید، بهتر است که وعده‌های غذایی را در اتاق خودتان میل کنید.

کیف حامل کودک

بهتر است یک کیف حمل کودک که جلوی بدن بسته می‌شود، همراه داشته باشید. در این صورت زمانی که برای گردش می‌روید و کودکتان خواب است، می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

 

کیف حامل کودک

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۵۸
برگردان:
سحر مردانه
ویراستار:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

عضویت در کانال تلگرام