فعالیت پیشنهادی برای کتاب پلاستیک‌های مزاحم در دریا

فعالیت پیشنهادی برای کتاب پلاستیک‌های مزاحم در دریا

کتاب «پلاستیک‌های مزاحم در دریا» با ترکیب داستان و نکات علمی، مشکلاتی که مصرف بالای پلاستیک برای طبیعت به وجود می‌آورد را روایت می‌کند.

۱- گفت‌وگو کنید

پس از خواندن کتاب، درباره روش‌های کاهش مصرف پلاستیک گفتگو کنید. از کودکان بپرسید روازنه کدام محصولات پلاستیکی را استفاده می‌کنند و چه راه حلی برای جایگزین کردن آن‌ها به ذهنشان می‌رسد. تعدادی ار راه‌ها را انتخاب و اجرایی کنید.

۲- محاسبه کنیم

دانش‌آموزان مدرسه لقمه‌های روزانه‌شان را در کیسه فریزر می‌آورند؟ با کودکان میزان کیسه فریزری که در یک سال تحصیلی در مدرسه مصرف می‌شود را محاسبه کنید. اول تعداد کیسه فریزر مصرفی یک کلاس در یک ماه و بعد یک سال را حساب کنید و بعد سراغ کل مدرسه بروید. عددها همه‌تان را شگفت‌زده خواهد کرد. کیسه فریزر بازیافت نمی‌شود و مانند بسیاری از زباله‌های پلاستیکی سر از طبیعت در می‌آورد و آن را آلوده می‌کند. به کودکان پیشنهاد دهید از این به بعد لقمه‌های خود را در ظروف قابل شستشو بیاورند.

۳- پوستر بسازید

از کودکان بخواهید پوسترهایی هشدار دهنده درباره بحران زباله‌های پلاستیکی در دنیا بسازند و آن‌ها را به نمایش عمومی بگذارید.

۴- به کمپین (پویش) نه به کیسه‌های پلاستیک بپیوندید و کیسه پارچه‌ای بدوزید

کمپین را به دانش آموزان معرفی کنید و پوسترها را در اختیار آنان بگذارید. از کودکان بخواهید کمپین را به خانواده‌های خود نیز معرفی کنند.

الگوی دوخت کیسه پارچه‌ای را نیز در اختیار آنان قرار دهید که یا در مدرسه یا در خانه کیسه پارچه‌ای برای خرید بدوزند و به جای کیسه‌های پلاستیکی استفاده کنند.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۰۸:۴۸
نویسنده:
صفورا زواران حسینی
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.