گشایش بیستمین کتابخانه‌ی با من بخوان در استان تهران

گشایش بیستمین کتابخانه‌ی با من بخوان در استان تهران!

تهران استانی بزرگ و پرجمعیت است که بسیاری از کودکانش، به‌رغم منابع قابل توجهی که به آن اختصاص داده می‌‌شود، از دسترسی به مراکز و منابع فرهنگی بی‌بهره‌اند. همین موضوع سبب شده است که برنامه‌ی «با من بخوان»، با یاری پشتیبانان، اقدام به راه‌اندازی کتابخانه‌های کودک‌محور متعددی در مناطق حاشیه‌ای و شهرستان‌های این استان کند. کتابخانه‌‌ی کودک و نوجوان دکتر عزت‌الله و دکتر علیرضا خسروی (سرلک) بیستمین کتابخانه‌ی با من بخوان در استان تهران است.

این کتابخانه، در اسفند ۱۴۰۰، با همکاری برنامه‌ی «با من بخوان» و آموزش و پرورش قرچک در این شهرستان راه‌اندازی شد. کتابخانه‌ در ساختمان مشترک دو مدرسه‌ی «نور قلم» و «شهید چمران» قرار دارد و پذیرای ۵۷۵ دانش‌آموز دختر ، ۶۳۰ دانش‌آموز پسر و ۱۲۰ کودکی که دوره‌ی پیش‌دبستانی خود را در این مرکز می‌گذرانند خواهد بود.

تاسیس کتابخانه جدید با من بخوان

در دی ماه ۱۴۰۰ مدیر مدرسه‌ی دخترانه‌ی نور قلم، که پیش‌تر مدیر مدرسه‌ی  شهید چمران را با خود همراه و مجوز آموزش و پرورش را دریافت کرده بود، با نمایندگان برنامه‌ی «با من بخوان» دیدار و تفاهم‌نامه‌ای برای راه‌اندازی کتابخانه امضا کردند.

در میانه‌ی زمستان ۱۴۰۰ فضاسازی کتابخانه بر‌اساس استانداردهای فضای کودک‌محور و محیط سرشار از سواد و با همیاری و مشارکت آموزگاران و مسئولان مدرسه انجام شد.

آماده سازی کتابخانه با من بخوان

طراحی کتابخانه با من بخوان

زیباسازی کتابخانه با من بخوان

اتمام کار کتابخانه در تهران

بیش از ۷۰۰ جلد کتاب باکیفیت و دستنامه با تمرکز بر گروه سنی کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی نیز به این مرکز ارسال شدند.

یکی از مادران داوطلب پس از گذراندن سه کارگاه «ادبیات کودکان و بلندخوانی»، «کتابداری کودک» و «نمایش در پیوند با بلندخوانی» در سامانه‌ی آموزش آنلاین آموزک، کتابداری این کتابخانه را به‌عهده گرفته است.

همسران دکتر عزت‌الله و دکتر علیرضا خسروی (سرلک) پشتیبان مالی این کتابخانه هستند.

کتابخانه کودک و نوجوان در تهران

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱-۰۲-۰۷ ۱۲:۰۰
متن سفارشی:

ديدگاه شما