خوابی پر از گوسفند

کتاب «خوابی پر از گوسفند» به موضوعی آشنا برای کودکان می‌پردازد. وقتی خواب‌مان نمی‌برد یک راه‌ حل شمردن گوسفند است! کتاب «خوابی پر از گوسفند» فضایی تخیلی درباره‌ گوسفندهایی خلق کرده است که ما را به خواب برده‌اند.

در کتاب «خوابی پر از گوسفند» پسرک داستان خوابش نمی‌برد. پس شروع به شمردن گوسفندها می‌کند. یک گوسفند، دو گوسفند، سه گوسفند، … تا بالاخره خوابش می‌برد. اما ناگهان با صدای بع بعی از خواب می‌پرد. یکی از گوسفندهای خواب پسر بقیه دوستان گوسفندش را گم کرده است و کمک لازم دارد.

پسر همراه گوسفند گم‌شده راه می‌افتد تا گوسفندان دیگر را پیدا کنند. گوسفندها پیش گرگی هستند که مشکل بی‌خوابی دارد. پسر به گرگ پیشنهاد می‌دهد برای این‌که خوابش ببرد کتاب بخواند. گرگ گوسفندها را آزاد می‌کند و آن‌ها همراه پسر به سرزمین زیبای گوسفندهای خواب می‌روند تا در آن‌جا در آرامش و امنیت زندگی کنند.

متن کتاب کوتاه و ساده و تصاویر متناسب و تکمیل‌کننده‌ متن هستند. کتاب «خوابی پر از گوسفند» برای بلندخوانی مناسب است.

درباره نویسنده و تصویرگر کتاب «خوابی پر از گوسفند»

«پژمان رحیمی زاده» از تصویرگران پر سابقه‎ ایران به ویژه در حوزه‌ کتاب‌های کودک و نوجوان است. او در سال ۱۳۷۲ مدرک کارشناسی خود را در رشته ارتباط تصویری از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد گرفت. پروژه نهایی‌اش با موضوع چگونگی ارزش گذاری کتاب های تصویری کودکان بود. سال ۱۳۷۳ اولین قرارداد تصویر سازی را با انتشارات زلال بست و دو کتاب من کجا لالا کنم و پروانه در باران را برای کودکان تصویرگری کرد.

نویسنده و تصویرگر خوابی پر از گوسفند

 

او بیش از ۵۰۰ روی جلد برای کتاب و روی جلد مجلات طراحی کرده است که بیشتر آن برای مخاطبان نوجوان و یا در رابطه با آنان است. داستان و تصاویر کتاب دیوانه و چاه محمد شمس با تصویرگری او در سال ۱۳۸۳ دیپلم افتخار دفتربین المللی کتاب برای نسل جوانIBBY را از آن خود کرد.

رحیمی‌زاده معتقد به یکی بودن نویسنده و تصویرگر کتاب است. به نظر او در این صورت است که ارتباط مستقیم و عمیقی میان تصاویر و متن شکل می‌گیرد.

کتاب «خوابی برای گوسفند» دومین کتاب منتشر شده رحیمی‌زاده در جایگاه نویسنده و تصویرگر است. عنوان نخستین کتابش آرزوهای کوچک و ستاره های دنباله دار است که در آن داستان کلاغ کوچکی را روایت می کند که لکنت زبان دارد و در جمع کلاغ های دیگر نادیده گرفته می شود.

رحیمی‌زاده یکی از نامزدهای ایران برای جایزه‌ هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۶ در بخش تصویرگری بوده است. پژمان رحیمی زاده، تصویرگر معرفی شده از سوی شورای کتاب کودک به دلیل خلق آثاری جذاب و تأثیرگذار به فهرست نهایی راه یافته است.

 

 

تصویر اضافی
تصویرگر
پژمان رحیمی‌زاده
تهیه کننده
صفورا زواران حسینی
سال نشر
۱۳۹۴
ناشر
نویسنده
پژمان رحیمی‌زاده
پدیدآورندگان
Submitted by editor on