یک دست، هزار عروسک جادویی

"خوب فکر کن، ببین اولین اسباب بازی ات را به یاد می آوری...؟ نه! آن ماشین قرمز را نمی گویم ... عروسک مو طلایی هم نه ... جغجغه را هم نمی گویم ... چرا این قدر دور می روی؟ به چیزی دم دست تر فکر کن ...."

در کتاب "یک دست، هزار عروسک جادویی" کودکان با دست ها و دیگر اعضای بدن خود و توانایی آن ها برای ساخت شکل های گوناگون و گذراندن اوقاتی شادی بخش آشنا می شوند. پدید آورنده، نخست به سراغ عروسک ها، "شگفت انگیز ترین و جادویی ترین" اسباب بازی ها می رود و کودک را با آن ها آشنا می کند، سپس با بهره گیری از قصه و نمایش خلاق، با عروسک های جادویی دست ها و نمونه هایی از آن ها، به نشان دادن توانایی و امکانات اعضای بدن در بازی و نمایش می پردازد.

در این کتاب، هر یک از عروسک ها به همراه نمایش هایی معرفی شده است که بتوان با آن عروسک اجرا کرد. کتاب دارای پرسش و پاسخ است و تنها کافی است پاسخی که به نظر مربی یا کودکان جذاب تر به نظر می رسد، داده شود. اهداف اصلی از بازی ها و نمایش ها، لذت و شادی و سرگرمی، برانگیختن کنجکاوی و آموزش مفاهیم است.

"هیس! ...ساکت!... خوب گوش کنید! ... شما صدایی نمی شنوید؟ مثل اینکه صدا از جیب شماست. شاید هم از کیف یا آن کیسه پارچه ای است که در دست دارید. انگار چیزی داخل آن پنهان شده است. دستتان را آرام داخل ببرید ... سعی کنید آن را بگیرید ... آخ! ... ناقلا شاخ می زند. فکر می کنید چه موجودی باشد؟ ... "

 

تهیه کننده
عاطفه سلیانی
سال نشر
۱۳۸۴
نویسنده
مهدی اسماعیلی قهفرخی
ویراستار
قاسم کریمی
Submitted by admin on