آشپزی با کودکان با پخت ساده‌ترین بیسکوییت جهان

آشپزی با کودکان با پخت ساده‌ترین بیسکوییت جهان

Easiest ever biscuits

آشپزی با کودکان را با پخت ساده‌ترین بیسکوییت جهان آغاز کنید. نوروز ۱۳۹۷ نزدیک است. برای اینکه کمی حال و هوای نوروز به خانه‌تان بیاید، چه چیزی بهتر از آشپزی با کودکان تا آن‌ها هم برای فرارسیدن این جشن باستانی آماده شوند.

آشپزی با کودکان افزون بر گذراندن اوقاتی خوش و ارتباط نزدیک‌تر با آن‌ها، مهارت‌های تمرکز و دقت را در کودکان افزایش می‌دهد. کودکان دوست دارند در کارهایی که مخصوص بزرگسالان است، همراه شوند.

 

آشپزی با کودکان

 

آشپزی با کودکان با پخت ساده‌ترین بیسکوییت جهان

مواد مورد نیاز:

  • آرد: ۴۰۰ گرم
  • کره نرم‌شده: ۲۰۰ گرم
  • پودر قند: ۲۰۰ گرم
  • تخم‌مرغ: ۱ عدد
  • وانیل: یک‌دوم قاشق چایخوری

طرز تهیه:

پیش از هر کاری فر را روشن کنید که تا پایان مراحل درست کردن خمیر بیسکوییت، فر هم به اندازه کافی گرم شده باشد.

از این مرحله آشپزی با کودکان آغاز می‌شود. با همراهی کودک، کره نرم‌شده را داخل کاسه‌ای بریزید و با هم‌زن برقی آن‌قدر هم بزنید تا کاملا نرم شود و به حالت کرمی دربیاید. سپس پودر قند را به کره اضافه کنید و هم بزنید و پس از آن تخم‌مرغ و وانیل را به مخلوط بیفزایید و با همراهی کودک هم بزنید. درنهایت آرد را به مخلوط اضافه کنید تا مخلوط به خمیر تبدیل شود. خمیر را به کودک بدهید تا با دستانش ورز دهد؛ این کار به تقویت مهارت دست‌ورزی او کمک می‌کند. اگر خمیر به دستتان چسبید، حتما مقداری آرد به آن اضافه کنید؛ تا جایی که دیگر به دست نچسبد.

با وردنه خمیر را روی تخته‌ای پهن کنید و همراه با کودک از درون خمیر بیسکوییت‌ها را قالب بزنید. سعی کنید حدود اندازه قالب‌ها یکسان باشد. از هر شکل قالبی که کودک دوست دارد استفاده کنید. پس از قالب زدن کلی بیسکوییت‌ها، کودک می‌تواند با اسباب‌بازی‌های پلاستیکی تمیزش را که سطح آن‌ها طرح‌دار است، با ملایمت روی بیسکوییت‌ها قرار دهد و طرح‌های دلخواهش را بزند؛ طرح ماشین، طرح گل و طرح خال‌دار. حواستان باشد کودک این کار را با ملایمت انجام دهد و اسباب‌بازی‌اش را کامل در بیسکوییت فرو نبرد که منجر به سوراخ شدن یا پاره شدن خمیر شود.

 

ساده ترین بیسکوییت جهان

 

روی سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و همراه با کودکتان بیسکوییت‌ها را در کنار هم با فاصله مناسب روی کاغذ بچینید. سپس سینی را درون فر قرار دهید و ۸ تا ۱۰ دقیقه منتظر بمانید (تا زمانی که روی بیسکوییت‌ها کمی قهوه‌ای شود) و سپس از درون فر خارج کنید و منتظر شوید تا سرد و آماده خوردن شود.

تجربه آشپزی با کودکان را در نوروز ۱۳۹۷ از دست ندهید. آشپزی یکی از بهترین فعالیت‌هایی است که همراه با کودکان برای گذراندن تعطیلات می‌توانید انجام دهید.

ديدگاه شما